Neymar potvrdil zájem z Anglie. Pod kým by si mohl zahrát?

Útočník Barcelony potvrdil zájem Manchesteru City, který s největší pravděpodobností brzy nabídne katalánskému klubu konkrétní částku. Přestupu by "mohly" pomoci i daňové úniky, které španělská policie stále vyšetřuje.

Neymar potvrdil zájem z Anglie. Pod kým by si mohl zahrát?
TOP 5 nejlepších brankářů v éře Premier League

Neymar potvrdil, že ví o zájmu Manchesteru City, který by rád hvězdu Barcelony získal již v zimním přestupním období. Brazilský útočník se vrátil po krátké Vánoční dovolené zpět do Barcelony a hned na letišti byl dotazován, zda si je vědom zájmu Citizens. Odpověděl velmi krátce: "Ano, ano."

Na otázku, zda někdy v budoucnu opustí Barcelonu, odpověděl: "Já nevím, život je dlouhý."V létě už Neymar přestup do Anglie odmítl, zájem o něj měl Manchester United a údajně nabízel až 100 milionů liber. Podobným a jiným nabídkám ale chce Barcelona předejít a Neymarovi brzy nabídne nový kontrakt.

Ten by měl obsahovat výstupní klauzuli ve výši 140 milionů liber. Zdá se, že ani taková částka by ale Citizens nemusela dělat problémy. Možnému přestupu by mohly pomoci i daňové úniky brazilského hráče.

Ty stále vyšetřuje španělská policie. Otec a manažer v jedné osobě Neymar Santos Sr si setrváním svého syna ve Španělsku jistý není. "Začali jsme jednat o prodloužení smlouvy, ale stále tu jsou nevyřešené otázky, které se nás týkají a které musíme vyřešit,"řekl otec Neymara a dodal: "Nechci použít slovo pronásledování, ale pokud tu nebude vhodné pracovní prostředí, budeme muset Španělsko opustit."

Pokud by tak Neymar nakonec přeci jen zamířil do Manchesteru City, mohl by se potkat s bývalým trenérem Barcelony Pepem Guardiolou. Ten totiž oznámil letní odchod do Anglie a nejvíce se spekuluje právě o Citizens.

TOP 5 penaltových střelců v 5 předních evropských ligách!