Proměnit šance, už jsem v základu, tvrdí „bílý Balotelli“ z Plzně

Proměnit šance, už jsem v základu, tvrdí „bílý Balotelli“ z Plzně

O tom, že exteplický Egon Vůch fotbal hrát umí, se nepochybuje. Ve Viktorii Plzeň, za níž si však připsal od startu ligové sezony pouhých 133 minut čistého času, to však zatím čtyřiadvacetiletý středopolař nepotvrdil a dokonce byl v průběhu daného období i vyřazen z kádru áčka.

Ve vršovickém Ďolíčku se po sedmi letech rozloučili s Csehem

Proč? "Za to, že jsem seděl po desáté hodině v nočním klubu, i když to bylo bez alkoholu. Já tam byl na narozeninách a byla to fakt úplně hloupost. Ale nedodržel jsem životosprávu, po desáté nesmíme nikde vysedávat. A bylo to po incidentu, co měl Limberský s autem. Pak řekli, že se tyhle záležitosti budou trestat ještě víc než dřív. Bohužel tohle mi vůbec nepomohlo. Řešili to tímhle způsobem a určitě správně. Myslím, že mi takový problém už nehrozí," ubezpečoval na stránkách idnes.cz spoluhráč Kopice, Hořavy, Petržely a spol.

Sám se sebou nebyl v Doosan aréně spokojený. "Čekal jsem víc, tedy sám od sebe. Ale když jsem dostal šanci, byla jenom samá chvála. Měl jsem z toho dobrý pocit. Ale asi ta životospráva nebyla optimální a pokazil jsem si to něčím jiným než fotbalovostí. Jsem asi trošku takovej bílej Balotelli. Bohužel. Ale já jsem se vážně ponaučil a myslím si, že to vezmu zase za správný konec. Jsem zkušenější o věci, které jsem udělal v tomhle roce špatně, a vím, že si to nesmím dovolit, protože se to otočí proti mně. Asi nemám být tak impulsivní, jak jsem reagoval na určité situace. Než něco říct hned s horkou hlavou, musím si uvědomit, jak to správně vyslovit," pronesl v interview pro idnes.cz svěřenec trenéra Karla Krejčího.

Ve Štruncových sadech je zatím náhradník, ale do roku 2016 si věří. "Člověk to musí brát tak, že v Plzni je dvacet nejlepších hráčů z republiky. Musíte být trpělivý. Jestli šance přijde, je to o tom, zda ji proměníte. Kdybych na Dukle dal tři góly, třeba bych se chytil a hrál pořád od začátku. Branky by tomu pomohly. Řekl bych, že výkonnost byla optimální, tak akorát. Proměnit šance, už jsem v základu byl," doplnil na serveru idnes.cz Vůch, který uvedl, že jeden z jeho nejbližších kolegů Aidin Mahmutovič spíše než na odchod myslí na to, jak se na západě Čech prosadit.

Baník potvrdil příchod Petržely. Co kouče na Ostravě láká?