Jarošík odmítl tři ligové kluby. Zvolí zahraničí, nebo Ústí?

Osmatřicetiletý defenzivní specialista Jiří Jarošík, který podzimní část vypustil a připravoval se s druholigovým Ústím nad Labem, už se sice zůčastní silvestrovského derby, ovšem kariéru ještě končit nechce.

Jarošík odmítl tři ligové kluby. Zvolí zahraničí, nebo Ústí?
Podaří se Liberci přivést Mešanoviče i Jánoše?

"Řešil jsem rodinné problémy, měl jsem jiné starosti než fotbal, takže jsem ho trošku hodil za hlavu. Malinko mě to mrzelo, jenže jsou důležitější věci v životě. Takže jsem v Česku odmítl tři ligové kluby a nějaké druholigové, ale já bych stejně uvažoval asi jen o nejvyšší soutěži," pronesl na stránkách idnes.cz bývalý hráč Sparty, Chelsea, Celtiku Glasgow či CSKA Moskva, který se všech zmíněných působištích radoval ze zisku mistrovského titulu.

A jaké jsou plány toho, jenž třiadvacetkrát reprezentoval na mezinárodní úrovni Česko? "Člověk čeká, až někdo zavolá, udržuju se, trénuju, chuť mám a zdravý jsem. Asi bych to směřoval do ciziny, a když nic nebude, podívám se i tady," pokračoval na webu idnes.cz Jarošík, jenž tak dal šanci právě i druholigovému Ústí, kterému chybí po podzimní části na druhé postupové místo do Synot ligy pouhé dva body a na jaře se tak může prát o postup...

"Možná jim zkušený stoper chybí. Neříkám zrovna tohle místo, ale jen s mladýma se hrát nedá. Když bojujete o čelo i o záchranu, je potřeba dobrý mix. Musím se rozmyslet. Nerad bych někomu dal naději tím, že u něj začnu přípravu, a pak ho zklamal. Nechci tu šanci procentuálně vyjadřovat, ale vím, že zájem mají. Jsem Ústí vděčný, že jsem s ním mohl trénovat. Mají skvělou partu a slušně rozjetou sezonu, předvádějí pěkný fotbal, zázemí se zlepšilo," chválil na serveru idnes.cz účastníka Fotbalové národní ligy vytáhlý fotbalista, jenž si v průběhu kariéry zahrál i za Birmingham City, Křídla Sovětů, Real Zaragoza či Deportivo Alavés.

Baník potvrdil příchod Petržely. Co kouče na Ostravě láká?