Budoucnost bude patřit Slavii, říká Kuka a za příklad dává...

Budoucnost bude patřit Slavii, říká Kuka a za příklad dává...

Bídné roky slavného pražského "S" z Edenu by měly skončit a Slavia by se měla s novým majitelem vrátit tam, kam patří. Myslí si to alespoň její bývalý hráč a někdejší český reprezentant s titulem vicemistra Evropy Pavel Kuka.

Podaří se Liberci přivést Mešanoviče i Jánoše?

"Radost je odůvodněná. Silný a stabilní majitel je základ dlouhodobějšího úspěchu a takového majitele Slavia má. Jsem přesvědčený o tom, že budoucnost bude patřit jí," pronesl v interview pro server isport.blesk.cz někdejší útočník Kaiserslauternu, Norimberku či Stuttgartu, jenž ukončil profesionální kariéru přesně před deseti lety.

Klub prezidenta Šimáněho avizuje posilování a rád by ještě vylepšil podzimní páté místo. Na třetí Boleslav ostatně ztrácí Berkovec, Latka, Škoda a spol. pouhé tři body. "Přál bych Slavii co nejkvalitnější hráče, aby se prosadila v Evropě, tak jako to zažila v posledních pěti letech Plzeň. Základ Slavia má, teď už je to o lidech. Bude to hodně i o srdíčku, chtěl bych, aby se vrátili hráči, co klubem prošli. Jako například Hloušek," pokračoval sedmačtyřicetiletý internacionál, jehož slova zazněla na portálu isport.blesk.cz.

Zarytý fanoušesk sešívaného souboru nemá problém ani se středopolařem Josefem Hušbauerem, který do Edenu přestoupil z konkurenční Sparty. "Jeho historie bude možná pro někoho neomluvitelná. Bude si tu důvěru muset zasloužit a svými výkony táhnout Slavii," zakončil na stránkách Deníku Sport muž, jenž v posledních letech pracoval i pro Viktorii Plzeň.

Proměnit šance, už jsem v základu, tvrdí „bílý Balotelli“ z Plzně


[img id="46582"]