Prezident La Ligy: Bez Lea a Cristiana budeme mít problémy

Prezident La Ligy: Bez Lea a Cristiana budeme mít problémy

Prezident španělské La Ligy Javier Tabas zdůraznil, že La Liga si nemůže dovolit ztratit Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. První muž tamní soutěže se obává finanční ztráty, která by jejich odchodem následovala.

Ve vršovickém Ďolíčku se po sedmi letech rozloučili s Csehem

La Liga se těší přízni diváků po celém světě a ročně inkasuje do pokladny obrovské sumy za televizní práva. Velký zájem je podle slov Tebase především proto, že každý chce vidět obě hvězdy v akci. Díky jejich přítomnosti je zájem o Barcelonu a Real Madrid mnohem větší, než kdyby tam nebyly.

„Prodej televizních práv do zahraničí La Lize velmi pomáhá. Je to díky přítomnosti superhvězd, které tu máme. Jsem moc rád, že u nás hraje Messi a Ronaldo,“ prohlásil Tebas španělským médiím.

„Jejich přítomnost je pro nás strašně moc důležitá. Kdybychom se měli dostat do stádia, kdy La Ligu opustí, budeme mít problém s prodejem televizních práv. V současné době je to pro nás velmi podstatný příjem do pokladny, bez kterého by nastaly problémy. Musíme se za každou cenu snažit je zde udržet,“ pokračuje prezident La Ligy.

„Všem je jasné, že jejich odchodem bychom měli problém s prodejem práv pro další sezóny, protože by zájem nebyl tak velký. V posledních letech jsme tvrdě pracovali a z naší soutěže udělaly velice výnosný podnik. Neradi bychom vše stavěli opět od základů,“ dodává Tebas, který se obává chvíle, kdy o své hvězdy přijde.

Čtvrtý titul pro Liberec? Nechci říkat časový horizont, říká kouč


[img id="49438"]