Čtveřice nejvíce arogantních fotbalistů Starého kontinentu

Čtveřice nejvíce arogantních fotbalistů Starého kontinentu

Francouzské médium L´Equipe požádalo své čtenáře o názor, kteří hráči jsou podle jejich názoru nejvíce arogantní. Výsledky přinesly mini seznam čtyř tváří, které se opakovaně nebojí pochválit sami sebe a mají být zahledění do sebe více než jiní.

Nesobecké hvězdy, které raději na branku někomu nahrají

Premier League - Samir Nasri

Bývalý hráč Arsenalu a současný záložník Manchesteru City Samir Nasri se v trikotu Olympique Marseille proslavil už jako náctiletý a z rodné země putoval do slovutné Premier League jako čerstvě jednadvacetiletý.

Vysoké sebevědomí dvojnásobného šampionovi anglické nejvyšší soutěže nikdy nechybělo a k tomu je třeba přičíst i řádně prořízlou pusu, kvůli níž už několik let nefiguruje ani ve francouzské reprezentaci. Vede totiž dlouhodobý spor s koučem Didierem Deschampsem a pod jeho vedením nejcennější trikot již nikdy neoblékne.

Poslední rok a půl zažívá svěřenec Manuela Pellegrniho lehčí ústup ze slávy. I kvůli zranění toho neodehrál mnoho a v posledních dvou přestupových obdobích se jeho jméno skloňuje vždy poměrně silně. Nejinak by tomu mělo být i v lednu 2016.

[break]
Serie A - Patrice Evra

Možná nejpřekvapivějším jménem seznamu je velezkušený krajní obránce Patrice Evra, jenž si momentálně kroutí svou druhou sezonou v turínském Juventusu.

Bývalý dlouholetý bek Manchesteru United byl však v minulosti vyřazen z francouzského národního mužstva za revoltu během světového šampionátu v roce 2010, když se vzbouřil proti tehdejšímu kouči Raymondu Domenechovi.

A problémy měl i poté, co během rozhovoru pro TF1 nazval bývalé reprezentanty Bixenteho Lizarazua a Luise Fernándeze "ubožáky". Své chování pak musel "na koberečku" vysvětlovat prezidentovi svazu Noelu Le Graetovi i trenérovi Didieru Deschampsovi.

Je zajímavé, že když Sir Alex Ferguson vybíral nejinteligentnější hráče, kteří mu prošli za 30 let trenérské kariéry pod rukama, kromě Ryana Giggse zmínil právě i čtyřiatřicetiletého Evru.

[break]
Primera División - Cristiano Ronaldo

Trojnásobný držitel Zlatého míče CR7 z madridského San Bernabéua se v seznamech největších narcisů umísťuje pravidelně a nijak vehementně proti tomu neprotestuje.

Za obrovským sebevědomím ovšem stojí nesporné výsledky a tvrdá každodenní práce v trénincích. Zatímco Lionel Messi o sobě nikdy neřekl, že je nejlepším hráčem planety, hvězda Bílého baletu už tak učinila a možná že ne jednou. Nabubřele vyznívajících prohlášení nebylo málo, ale jak říkáme, jsou opodstatněny tím, co svěřenec Rafaela Beníteze předvádí dlouhé roky na hřištích celého Starého kontinentu.

Na ješitnosti mohlo historicky nejlepšímu kanonýrovi Ligy mistrů přidat také to, že už se ve třiceti letech dočkal celovečerního dokumentu o své osobě. Žádný jiný profesionální fotbalista si to samé v tuto chvíli říci nemůže.

[break]
Ligue1 - Zlatan Ibrahimovič

Velký Zlatan z pařížského Parku princů by mohl aroganci vyučovat snad i na univerzitě a ostrost jeho slovům neubral ani pokročilejší fotbalový věk.

Ačkoliv je v jeho vyjádřeních mnohdy cítit nadsázka, bývalý snajpr AC Milán, Juventusu, Interu, Ajaxu či Barcelony je o svých kvalitách přesvědčen velmi pevně, což dokládá i spousta hlášek, které jsou médii citovány i připomínány i po letech. Třeba jako tu, když sběratel ligových titulů vyčítal Barceloně, že si koupila Ferrari, která však řídila jako Fiata.

Připomeňme si ovšem i další...

- "To, že jsem nikdy nevyhrál Zlatý míč přece neznamená, že nejsem nejlepším fotbalistou světa".

- "Když mi bylo sedmnáct, Arsene Wenger mě pozval na zkoušku do Arsenalu. Odmítl jsem. Zlatan nechodí na dražby."

- "Šampionát sledovat nebudu, bez Zlatana to není žádné mistrovství světa."

- "Když začal Guardiola filosofovat, neposlouchal jsem ho. Proč bych měl? Byly to kecy o krvi, potu a slzách, tenhle druh blbostí. Filozofa nepotřebujeme, já a skřítek (Messi, pozn. red.) stačíme na všechno sami."

Slavní trenéři, kteří si kufry u jednoho klubu balili vícekrát