Beneš je rád za Frťalu a tvrdí: Těžko by se mi odcházelo

To, že se Miroslav Pelta rozhodl odvolat Jaroslava Šilhavého a celý realizační tým Jablonce, sedmadvacetiletý obránce Vít Beneš chápe, protože je v tom předsedův volný čas i hodně peněz.

Beneš je rád za Frťalu a tvrdí: Těžko by se mi odcházelo
Hráčský trh? Můžu podat cenné informace, tvrdí Chovanec

Sám nástup nového trenéra Zdenka Frťaly vítá, protože ve druhé části podzimu vypadl ze základní sestavy. "Bohužel pravý důvod jsem nepoznal, nikdo mi nic neřekl. Jestli jsem třeba z formy nebo že trenér chce vyzkoušet něco jiného. Jelikož jsem poslední zápasy na podzim nehrával, těším se, že poznám nového trenéra. Bude to impuls pro tým i pro mě osobně. Od dvou tří lidí jsem si zjišťoval o panu Frťalovi informace a dostal jsem jen dobré reference," pronesl v interview pro idnes.cz spoluhráč Greguše, Pospíšila, Wágnera a spol.

Myšlenky na odchod přiznal, ale prioritou pro něj úprk ze severočeské Chance arény nebyl. "Možná někde v hlavě to bylo, ale Jablonec mám rád. Prožil jsem s ním toho spoustu, mám tam plno kamarádů i mimo fotbal, těžko by se mi odcházelo. Člověk ve fotbale nikdy neví, ale přípravu začínám tam a soustředím se jen na Jablonec," pokračoval na webu idnes.cz střední obránce klubu, který přezimuje na osmé příčce prvoligové tabulky.

Kromě nového kouče bude mít Beneš také nového sportovního ředitele Ivana Horníka. "Poznal jsem ho už jako malý kluk, ale já jsem tenkrát do fotbalu tolik neviděl. Věřím, že tahle velká změna bude ku prospěchu. Pana Horníka provází i divadelní hra Čtvrtníčka s Lábusem, takže kamarádi si mě kvůli jeho nástupu dobírají, ale beru to se smíchem," uzavřel jablonecký zadák, jehož slova zveřejnil server idnes.cz.

Hübschman nabádá k pokoře: Je třeba být nohama na zemi