Rekordman Čech má i obří odpůrce. Jaké mají argumenty?

Rekordman Čech má i obří odpůrce. Jaké mají argumenty?

[hot]PSALI JINDE[/hot] Jak konstatovala ČTK, brankář Petr Čech z Arsenalu v pondělí 28. prosince 2015 proti Bournemouthu (2:0) překonal rekord anglické ligy v počtu vychytaných nul. Mezi gratulanty nechyběl ani David James, jehož maximum český gólman vylepšil. K 170. čistému kontu v Premier League mimo jiné Čechovi popřáli také brankář Bayernu Mnichov Manuel Neuer nebo útočníci Didier Drogba s Thierrym Henrym.

Neuer, Henry, Lampard, Drogba či Van der Sar o Čechovi...

„Gratuluji a musím říct, že ze všech brankářů, proti kterým jsem hrál, jsi byl ten nejodhodlanější,“ uvedl James na stránkách Arsenalu. „Nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by měl rekord překonat, a jsem přesvědčen, že ho ještě dlouho budeš vylepšovat,“ dodal podle ČTK bývalý brankář Liverpoolu nebo Portsmouthu.

Čech neumí vybíhat?

Jenže Čech nemá jen své četné příznivce, kteří se, jak vidno, hojně rekrutují i z českých novinářských kruhů. Už před několika lety vznikl Čechův fanouškovský antiklub, který se prezentuje na stránkách www.anticech-fans.estranky.cz.

A tam českému gólmanovi rozhodně pšenka nekvete. Vybral jsem několik typických komentářů Čechových antipříznivců v poslední doby.

„Jak jsem četl o tom jeho rekordu poté, co ‚vychytal‘ nulu proti nováčkovi PL z Bournemouthu, který za zápas prakticky vůbec na Čecha nevystřelil, tak jsem zase dostal záchvat smíchu. Když má Čech ukázat, jak umí chytat, tak dostane debakl (Bayern, Southampton). Hlavně že machruje nad čistými konty v zápase, kdy je soupeř tak slabý, že pomalu ani netrefí bránu. To by pak ale vychytala nulu i stoletá důchodkyně,“ napsal třeba fanoušek s přezdívkou Fanda fotbalu.

Jiný Fanda shrnul Čechovu výkonnost slovy:
„Čech chytal dobře v roce 2002, v současné době ale:
- špatně vybíhá,
- nekontroluje malé vápno,
- při střelách ze vzdálenosti 16 metrů a více reaguje pozdě,
- některé zákroky pouze předstírá.“


Po vánoční porážce 0:4 na hřišti Southamptonu se 26. prosince nechal slyšet fanoušek, který si říká Správce osady:

„Náš fenomenální brankář zase ‚zazářil‘ na hřišti sotva průměrného Southamptonu, kde dostal celkem pět gólů, přičemž jeden (po jeho chybě podobné jako s West Hamem United) nebyl uznán. Ovšem další čtyři už byly zcela regulérní. První gól dostal Čech z dobrých 25 metrů, kdy míč letěl snad hodinu, třetí branka padla po centru do ‚pětky’, při němž zase jen stál přilepený na čáře, při čtvrtém dostal navíc solidní jesličky, čímž byl dokonale ztrapněn. Tři branky byly jeho a padly jeho vinou.“

„Deník Bild odhalil zajímavou statistiku. I kdyby Bayern Mnichov neměl v bráně Manuela Neuera - ani žádného jiného brankáře, a tím pádem by inkasoval ze všech čtyřiadvaceti střel, které šly na podzim do konce listopadu na jeho svatyni - stejně by vedl bundesligu. Kolega v diskusi již dříve konstatoval, že, kdyby neměl Arsenal v bráně ‚fenomenálního‘ Petra Čecha, ale postavil místo něj popelnici nebo odpadkový koš, byl by na tom nejspíš stejně,“ míní Antičech.

A co další témata v tradiční Procházce fotbalovým děním? Kupříkladu "Hrabe se jako orangutan v datlích?" či "Urážky ani nekritická velebení nepomohou". Více se dočtete na portálu fotbal.hattrick.cz.