Tři jihoameričtí střelci do 21 let, kteří mohou zazářit v Evropě

Mládí vpřed, jak se s oblibou říká, ve fotbale platí především. Zde jsou tři mladíci z Jižní Ameriky, o kterých budeme slýchávat hodně často.

Tři jihoameričtí střelci do 21 let, kteří mohou zazářit v Evropě
Neuer, Henry, Lampard, Drogba či Van der Sar o Čechovi...

Giovanni Simeone

Simeone, určitě si říkáte, že jste toto jméno již někde slyšeli. A ano, je tomu tak. Simeone je bývalý kvalitní defenzivní záložník Diego, momentální kouč Atlétika Madrid. Ale o něm řeč nebude, na paškál si vezmeme jeho syna Giovanniho.

Geny zdědil po tatínkovi skvěle a v pouhých dvaceti válí za River Plate, se kterým vyhrál ligu, Copa Sudmericana, Copu Libertadores a i Recopa Sudamericana. Argentinské reprezentaci do dvaceti let pomohl vyhrát mládežnický jihoamerický šampionát.

Letos hostuje v Banfieldu a v River Plate toho zatím neměl mnoho co předvést, když odehrál jen 31 zápasů s šesti brankami na kontě. V Banfieldu ale září a po osmnácti zápasech se chlubí sedmi brankami.

[break]
Angelo Henriquez

Henriquez má teprve jednadvacet let, ale už má za sebou zlatou medaili z Copa America v dresu národní reprezentace Chile.

Ángelo si jako jediný ze tří hráčů v tomto článků Evropu již podmaňuje, protože hraje za Dinamo Záhřeb. V Evropě ale začal štaci v Manchesteru United.

Ten mu ale jako posile z Universidad de Chile, za kterou hned ve své první sezóně nastřílel 15 branek v pouhých 28 zápasech a pomohl k výhře Copa Sudamericana.

V Evropě už také pocítil slast trofeje, když s Wiganem, kde byl jako host, překvapivě vyhrál FA Cup.

Do Chorvatska nejdříve přišel také jako host z Red Devils, nakonec zde ale zakotvil a letos má již ve 25 zápasech osm branek na kontě. Loni jich ve 35 nasázel 25.

[break]
Gabriel Barbosa

Devatenáctiletý Gabriel Barbosa, v éteru normálně zvaný Gabriel, hraje na profesionální úrovni od roku 2013 a v dresu rodného Santosu zatím odolává nabídkám zvučných evropských celků. Ovšem neočekává se, že na příliš dlouho.

O hráče je opravdu velký zájem. V únoru jej chtěla Fiorentina, nyní zájem vane také z Premier League, když neunikl pozornosti Arséne Wengerovi, který jej chce do Arsenalu.

Barbosa odehrál už 125 zápasů, které okořenil 44 brankami. V reprezentaci zatím dostává pozvánku pouze do U23, kde hrál čtyřikrát a vsítil šest branek.


Šest hvězd, kterým v červnu končí smlouva