Jablonec mohl převzít Bílek. Proč se tak nestalo?

Věděli jste, že když Jablonec odvolával z funkce celý realizační tým Jaroslava Šilhavého, že Miroslav Pelta s Ivanem Horníkem uvažovali o tom, že ambiciózní severočeský celek převezme bývalý kouč české reprezentace Michal Bílek?

Jablonec mohl převzít Bílek. Proč se tak nestalo?
FAČR rozjíždí TV, Vácha v hlavní filmové roli módního guru!

"Michal Bílek byl variantou, ale pak by byl Frťala druhý kouč. Je nejvyšší čas, aby začal jako hlavní trenér v lize. Ve Varnsdorfu se neválel v milionech, přesto měl jejich fotbal hlavu a patu. Mimo lidské kvality umí pracovat systémově. Musí si hráče získat na svou stranu a přesvědčit je, že jsou sice v jednom z pěti nejlépe zajištěných českých klubů, ale musí mít ambici jít hrát třeba do Německa za desetkrát tolik," pronesl v interview pro idnes.cz někdejší funkcionář Viktorie Žižkov či Sparty.

A jeden z prvních kroků nového sportovního ředitele z Chance arény? Zrušení již naplánovaného soustředění na Kanárských ostrovech. "Do posilovny můžeme chodit i doma. Proto jedeme na soustředění do Nymburka. Najíždíme na to, co je vlastní klubu, jako je Jablonec. Aby se i hráči vrátili na zem, byli pokorní a vážili si, že se mají takhle dobře. Třeba pak pochopí, že Jablonec nemusí být jejich konečná," vysvětlil známý funkcionář na stránkách idnes.cz.

Jak už avizoval šéf Pelta, éra "Galacticos" skončila. V zimě by navíc mohli dva dobře placení hráči odejít. Horník s uskromněním souhlasí. Jaké jsou jeho cíle pro jarní část, do které bude jeho nový zaměstnavatel vstupovat z osmého místa? "Nechci dělat nějaké bláznoviny, ale skončily nesmysly, kdy se do Jablonce kupovali hráči za patnáct milionů. Náš úkol je koupit za tři a prodat třeba za deset. Koupí se jich pět, tři vyjdou. Není umění mít v Barceloně Messiho, umění je objevit malého kluka jménem Messi, přivést ho a říct, že z něj bude hvězda. Tak to říkám i trenérům: Udělej z pěti rozhodnutí tři dobře. Jedno je málo, chci být úspěšný. Chci vrátit Jablonec na regionální notu, mít tady místní lidi, aby jejich účast oslovila sousedy v baráku, aby se o Jablonci mluvilo. Chci porazit každého, ale nemůžeme to mít nastavené, že přejedeme Spartu. Když ji porazíme, můžeme hráčům přihodit na prémiích. Ne obráceně. Já bych se pro hráče rozkrájel, jen musím vědět, proč to dělám. Hráči tady nejsou charakterově špatní, ale bez agresivity se hrát nedá," uzavřel idnes.cz citovaný Horník.

Jak by mohla vypadat ideální sestava nové Slavie? I se Šventem a Šuralem