Tu asi není moc co závidět! Jaké jsou nejnáročnější práce?

Fotbal není vždy jen zábava. Své by o tom mohli vyprávět hráči, trenéři či pořadatelé. Které prace se dají považovat za ty vůbec nejobtížnější? Server sportskeeda.com do tohoto výběru zařadil třeba trenéra Realu, ale i účetního londýnské Chelsea.

Tu asi není moc co závidět! Jaké jsou nejnáročnější práce?
Čtveřice hráčů Premier League, která je zcela z formy

Trenér Realu Madrid

Řada trenérských postů v evropských velkoklubech je hodně „rizikovými“ pozicemi. Kouč Realu je však dost možná tou nejtěžší. Od začátku století se v Realu vystřídalo již dvanáct trenérů. Posledním, kdo předčasně skončil, byl Carlo Ancelotti a zdá se, že Rafael Benítez to také nemá nejsnadnější.
[break]

Fyzioterapeut Arsenalu

Není moc evropských celků, kde by byly problémy se zraněními tak častým jevem jako právě v Arsenalu. I proto je pozice Colina Lewina, jenž dělá na Emirates Stadium fyzioterapeuta, hodně sledovaná. Jen v současné době jsou na marodce Alexis Sánchez, Santi Cazorla či Tomáš Rosický. V posledních osmi sezonách neměli kanonýři k dispozici kompletní kádr hned takřka v 2000 zápasech, což je více než v Chelsea a Manchesteru City dohromady.
[break]Čtveřice nejvíce arogantních fotbalistů Starého kontinentu

Jorge Mendes – hráčský agent

Hodně náročné zaměstnání má i agent Jorge Mendes. Portugalec má pod svými křídly taková jména jako jsou Cristiano Ronaldo, David De Gea, Ángel di María, Diego Costa či José Mourinho. V devětačtyřiceti letech nemá na odpočívání moc času a s blížícím se lednem jeho aktivita ještě stoupá.
[break]

Účetní Chelsea

Miliony a miliony liber tečou pod rukama účetnímu londýnské Chelsea, která každoročně za posily utratí obrovské peníze. Navíc je třeba kalkulovat i s dodržováním finančních pravidel fair play.