Na Srníčka si vzpomněl i Wenger. Co vzkázal rodině?

Na Srníčka si vzpomněl i Wenger. Co vzkázal rodině?

Úmrtí bývalého brankáře Pavla Srníčka zasáhlo nejen řadu osobností v České republice, ale i v Anglii, kde někdejší ikona Newcastlu měla obrovské jméno. Kromě Petera Schmeichela, Alana Shearera a dalších si vzpomněl i trenér Arsenalu Arsene Wenger.

Zkušený francouzský kouč nikdy Srníčka, jenž naposledy působil jako trenér brankářů ve Spartě, nevedl, přesto se s ním v rámci bojů v anglické Premier League několikrát potkal.

"Už před týdnem jsem zaregistroval, že zkolaboval při běhu. Je to velmi, velmi smutná zpráva," nechal se Wenger slyšet na středeční na tiskové konferenci před sobotním zápasem právě s Newcastlem, kde Srníček zažil nejlepší léta a stal se miláčkem fanoušků, kteří na něj dodnes vzpomínají.

"Je to smutné zejména proto, že mu bylo teprve 47 let a byl stále aktivní jako trenér brankářů. Mám na něj jen dobré vzpomínky z doby, kdy hrával Premier League. Posílám kondolenci jeho rodině," cituje Wengerovo vyjádření ČTK.

Sedmačtyřicetiletý Srníček zemřel v úterý devět dní po srdečním kolapsu. Ten ho postihl při předvánočním výběhu. Jeho srdce nebilo dlouhých dvacet minut, přesto lékaři ještě dlouho bojovali a udržovali ho v umělém spánku. Vyšetření však potvrdila nenávratné poškození mozku. Následně bylo rozhodnuto o vypnutí přístrojů, které podporovaly jeho životní funkce.

Srníček po devíti dnech v umělém spánku zemřel