Rudí ďáblové vábí dvě ofenzivní esa za 116 milionů liber

Rudí ďáblové vábí dvě ofenzivní esa za 116 milionů liber

Na třetí zpackanou sezonu v řadě má zaděláno slavný Manchester United. Po odchodu Sira Alexe Fergusona se Red Devils trápí a nepomohla ani změna na trenérském postu, když Davida Moyese nahradil Louis van Gaal. Po slibném úvodu letošní sezony se miliardami napěchovaná mašinérie zadrhla a klesá tabulkou. Pomoci vyřešit by to měly lednové posily, je však otázkou, zda-li u toho ještě nizozemský stratég bude.

A koho si vůbec vedení United vyhlédlo? Z římského Lazia chce přivést středopolaře Felipe Andersona, za jehož je ochotno do Serie A poslat 45 milionů liber. Dalších 71 milionů liber by pak mohl inkasovat Real Madrid za ofenzivního záložníka Jamese Rodrígueze.

Právě útok Manchesteru je bezzubý. V létě přitom s velkou pompou přišel talentovaný Anthony Martial, ale díru do světa zatím na Old Trafford neudělal. V útlumu je i historicky nejlepší střelec anglické reprezentace Wayne Rooney a nedaří se ani dalším včetně Memphise Depaye.

V posledních 15 zápasech totiž dali rudí ďáblové jen jedenáct gólů a to je proklatě málo. I proto se radovali pouze ze tří výher... V posledním ligovém utkání se rozešli s tápající Chelsea smírně 0:0.

Dvaadvacetiletý Anderson letos zažívá vynikající sezonu, kterou okořenil již pěti ligovými góly. Velkou posilou by byl i čtyřiadvacetiletý Rodríguez, jenž toho v lize zatím letos moc neodehrál, přesto se už dokázal několikrát prosadit. Navíc se mu nelíbí spolupráce s novým trenérem bílého baletu Rafou Benítezem a rád by změnil angažmá.

Přešlapy aneb přestupy, kterých hráči letos mohou litovat

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.