Zájem Juventusu o Necida existoval. A může prý přijít znovu

Agent šestadvacetiletého reprezentačního útočníka Tomáše Necida Jiří Müller o svém klientovi říká, že se hráč Bursasporu dostal do formy, v jaké byyl před vleklým zraněním kolena, což podle jeho slov dokládá skutečnost, že dal v lize a poháru za podzim 13 branek.

Zájem Juventusu o Necida existoval. A může prý přijít znovu
Plzeň opouští Procházka, jehož čeká turecká Süper Lig

Manažer zastává názor, že pokud by mu vyšlo jaro podobně jako právě skončená podzimní část, bývalý hráč CSKA Moskva, Zwolle, Paoku Soluň či Slavie by se mohl stěhovat ještě do většího klubu a to směrem na západ Evropy.

Müller dokonce řekl, že někdejší spekulace o Staré dámě z Juventsus Stadium žádnou velkou science-fiction nebyly. Stalo se tak během jeho angažmá v nizozemské Eredivisii, v níž byl zapůjčen z Moskvy.

"Tomáš měl podepsat smlouvu v Juventusu a na půl roku odejít na hostování do Cagliari, aby si zvykl na italský fotbal. Bohužel měl v tu dobu zánět v kotníku a Cagliari potřebovalo útočníka hned. Ten samý případ bylo Chievo Verona. Takže z toho sešlo. Ale to neznamená, že se Juventus nemůže ozvat znovu, když se Tomášovi bude dařit v Bursasporu tak, jak se mu daří teď. Díky tomu, že v Juve pracuje Pavel Nedvěd, tak v nějakém kontaktu jsme. Ale o Turínu se můžeme bavit ve chvíli, kdy Tomáš překročí hranici patnácti nebo dvaceti gólů v turecké lize. Pak by do takového velkoklubu přestoupit mohl. Teď nemá cenu polemizovat. Všechno je jen o výkonech na hřišti," uvedl v interview pro server idnes.cz agent, do jehož stáje patří například i jeho nynější spoluhráč Tomáš Sivok či Lukáš Vácha.

Na soupisce Juve jsou momentálně útočníci Álvaro Morata, Paulo Dybala či Mario Mandžukič, renomovaní a góloví snajpři. Müller se i tak domnívá, že by se Necid neztratil. "Stoprocentně, o tom jsem přesvědčený. Tomáš bude do půl roku připravený na to, aby přestoupil do velkého evropského klubu. Ale nepředbíhejme, musí zůstat zdravý a soustředit se na své výkony v turecké lize. Nabídek už bylo víc, hodně z Nizozemska, ale turecká liga je kvalitnější. Jsem rád, že je v Bursasporu společně s Tomášem Sivokem, který je příkladný profík. Doplňují se na hřišti a přidávají si v tréninku," uzavřel v rozhovoru pro idnes.cz Müller.

V Edenu hlásí druhou a třetí zimní posilu: Baráka s Linhartem