Které rekordy a maxima by se mohly překonat v roce 2016?

Jaké nové rekordy a osobní maxima by mohl přinést nový kalendářní rok 2016? Server profutbal.sk zmínil několik kandidátů, které se dotýkají jak klubového, tak mezinárodního fotbalu.

Které rekordy a maxima by se mohly překonat v roce 2016?
Kroos sdělil agentovi, že chce pryč. Které kluby jeví zájem?

Pokud jde o branky v jedné sezoně Ligy mistrů, rekordman je její historicky nejlepší kanonýr Cristiano Ronaldo se 17 přesnými zásahy. V aktuálním ročníku má na svém kontě 11 branek a pakliže by se jeho Bílý balet prokousal soutěží daleko, určitě by měl mít šanci na navýšení maxima.

José Mourinho se může stát nejmlaším koučem, který dosáhne jubilejní sté vítězství v Lize mistrů. Co nejrychleji by si tedy měl najít ambiciózní celek. Pakliže by si vybral v roce 2016 vybral Manchester United, šanci by neměl až tak velkou. Rudí ďáblové už jsou totiž v Evropské lize a dle jejich postavení v Premier League to zatím nevypadá, že by se měli kvalifikovat do příštího ročníku LM.

Mesut Özil si v aktuálním ročníku Premier League připsal již 16 asistencí a v tomto ohledu nemá v celé soutěži absolutně konkurenci. Už jen šest přihrávek ho dělí od překonání rekordu Thierry Henryho, který v sezoně 2002/2002 nasbíral 21 vybídnutí ke gólu.

Bayern Mnichov se může stát prvním mužstvem, které čtyřikrát v řadě ovládne bundesligu. Asi jen málo lidí si myslí, že by se mu to nepodařilo. Josep Guardiola se tak podle všeho rozloučí s Allianz Arenou se třemi tituly.

Veterán Francesco Totti by mohl překonat svůj vlastní rekord. V prestižní Lize mistrů je totiž nejstarším střelcem gólu. Posledního zásahu dosáhl ve věku 38 let a 59 dní. V jarním osmifinále soutěže bude mít šanci na navýšení maxima ve dvojzápase proti Realu Madrid. Pokud by se mu to nepodařilo, pak by měl příležitost zase na podzim. To by se však jeho Vlci museli do LM ještě v průběhu jara kvalifikovat.

Barcelona, která si v roce 2015 může v síni slávy na Camp Nou vystavit hned pět trofejí, by se mohla stát historicky prvním klubem, které se podaří obhájit titul v Lize mistrů.

Paris Saint-Germain by mohli za 365 dní vybojovat rekordních sedm trofejí. Za pár měsíců by však musel movitý celek z Parku princů ovládnout poprvé v klubové historii Ligy mistrů, což může být oříšek. Ani osmifinálový soupeř pro PSG totiž není zrovna jednoduchý...

Francie by se mohla na domácím mistrovství Evropy 2016 stát teprve třetí zemí, která by měla na svém kontě tři triumfy. Dosud se to povedlo pouze Německu a Španělsku.

Nejlepším střelcem v historii evropských šampionátů je Michel Platini, který nasbíral na kontinentálních mistrovstvích 9 tref. Nejblíže mu jsou Cristiano Ronaldo se Zlatanem Ibrahimovičem, kteří se na Eurech dosud brankově prosadili šestkrát. Od nového rekordu je tak budou na nadcházejícím turnaji v zemi galského kohouta dělit čtyři branky. To by mohlo být reálné klidně už jen ve skupinové části...

Tři nejlepší účesy branže? Hamšík ani Fellaini se neumístili