Kolik milionů má Vrbův soubor jistých a o kolik si zahraje?

Český fotbal se může uprostřed příštího roku těšit na významnou finanční injekci. Za startovné na Euru 2016 totiž připluje FAČR z pokladny UEFA schválených 8 milionů eur, což je v přepočtu 216 milionů eur.

Kolik milionů má Vrbův soubor jistých a o kolik si zahraje?
Dary: Čapí hnízdo pro Peltu, Mateřídouška na dresy pro Spartu

Pakliže by se nenaplnila Lothara Matthäuse, který tipoval všechny výsledky turnaje a souboru trenéra Pavla Vrby nepřiřkl v základní skupině ani bod, další peníze by mohly připlout na základě úspěšné cesty.

Jak zaznělo na aktualne.cz, "každá výhra ve skupině přihraje milion eur (27 milionů korun), remíza polovinu. Z každé ze šesti skupin postoupí nejlepší dva a k nim se ještě připojí čtyři nejlepší ze třetích míst. Kdo proskočí do osmifinále, připisuje si dalších 1,5 milionu eur, za čtvrtfinále 2,5 milionu, za semifinále až 4 miliony eur. Poražený finalista připočte dalších 5, šampion 8 milionů eur (= 216 milionů korun). Tým, který by celým turnajem prošel bez jediné porážky, by tak v součtu mohl cestou nasbírat až 27 milionů eur (719 milionů korun)."

Jen pro srovnání - když se Nedvěd a spol. zastavili na ME 2004 v Portugalsku až v semifinále, výprava tehdy přivezla domů 357 milionů korun.

Další ruská nabídka pro Vrbu? Plzeňský lékař repre obviněn z podvodu