Záchrana? Nevím, jestli se nám to povede, říká Gedeon

Čtyřicetiletý veterán Patrik Gedeon je z Dukly až do konce právě probíhající sezony zapůjčen v třetiligovém Baníku Most, který to ovšem v ČFL nemá jednoduché i kvůli šestibodovému odpočtu od FAČR za nezaplacení argentinského hráče Rosenda. To, že severočeský celek míří za sestupem, tak tuší i bývalý český reprezentant s minulostí ve Slavii či Wisle Plock, jehož slova vyšla na stránkách idnes.cz.

Záchrana? Nevím, jestli se nám to povede, říká Gedeon
Wágner, Rajtoral a Ondrášek do zahraničí? Něco se rýsuje...

O přechodu z první do třetí ligy...


"V první lize už jsem taky nekopal moc solidně. Věk nejde zastavit. Já jsem byl k sobě vždycky kritický. A jsem i teď v Mostě. Je škoda, že kluci prohrávají, když nastoupím já. To ať radši hraje mladý, třeba se taky prohraje, ale aspoň nasbírá zkušenosti."

O tom, že někdy naběhá více než v Synot lize...


"Některé zápasy se tady běhá víc, protože hráči opouštějí své prostory a člověk tam musí místo nich. Na druhou stranu máte na všechno moc času, není to v tempu a atmosféra je horší. Na rozdíl od první ligy taktické věci haprují."

O velmi reálném sestupu o soutěž níž...


"Doteď jsme vyhráli šestkrát, po odečtu je bodů ještě míň. Museli bychom na jaře zvítězit aspoň desetkrát, abychom se udrželi, a to nevím, jestli se nám povede. Tušil jsem, že to nebude snadné, s tím jsem do Mostu i šel. Věděl jsem, že mužstvo se buduje dlouhodobě, tedy spíš krátkodobě. A že já sám tomu asi moc nepomůžu. Mám pocit, že si ten klub musí sáhnout až na to nejnižší dno, aby se od něčeho odrazil. Není to v pořádku, pro kluky je to složité. Chybí nám zkušenosti, střední generace od 25 do 30 let. Chtělo by to posílit, ani tak by se záchrana nemusela povést. Protože soutěž je opravdu těžká, vždyť je v ní 20 týmů."

Sparta se domluvila na spolupráci s Vlašimí, jíž povede Hašek