Sedm největších hříšníků aktuálního ročníku Primera División

La Liga má za sebou sedmnáct kol z celkových osmatřiceti. eFotbal.cz si dovolil sestavit žebříček, v němž nenajdete žádné zářivé hvězdy z největších velkoklubů Barcelony a Realu, protože se týká něčeho jiného než branek, asistencí, rychlosti či úspěšných přihrávek. Tentokráte nás zajímali hráči, kteří jsou považováni za ty tvrdší a o nichž se říká, že v rukavičkách zrovna nehrají. Také jsou za to samozřejmě sudími patřičně "oceňováni". Kteří jedinci tedy patří v dosavadním průběhu Primera División k nejpečlivějším karetním sběratelům?

Sedm největších hříšníků aktuálního ročníku Primera División
Nejlepší jihoamerický hráč? Tévez se musel sklonit před...

Největší karetní hříšníci La Ligy:


Jonny Castro (Celta Vigo) - 5 žlutých, 2 červené

Defenzivně laděný mladík Jonathan Castro má v jednadvaceti letech na svém kontě již 24 žlutých karet, které mu byly uděleny v nejvyyšší španělské soutěži. Mistr Evropy do devatenácti let ze sezony 2011/2012 patří Celtě Vigo, v jejímž dresu nastoupil v rozehraném ročníku patnáctkrát a odnesl si nejen pět žlutých, ale také dvakrát putoval do sprch předčasně. Pokud by udržel současný směr, na konci sezony by se dočkal osobního nelichotivého rekordu.

Eric Bailly (Villarreal) - 8 žlutých, 1 červená

Nejmladším mužem seznamu je jednadvacetiletý obránce z Pobřeží slonoviny Eric Bailly, který je na druhým rokem na výplatní pásce Villarrealu. Možná i mladická nerozvážnost se podepsala na tom, že má bývalý hráč Espaňolu Barcelona za třináct ligových startů již 8 žlutých a jedenu červenou kartu.

[break]
Fernando Tissone (Málaga) - 4 žluté, 2 červené

Devětadvacetiletý argentinský hráč do středu pole, který působí na Starém kontinentu jedenáct let, už vystřídal celou řadu klubů včetně Udinese, Atalanty Bergamo, Sampdorie Janov či Mallorky, s tím, že posledního tři a půl roku se pere v trikotu Málagy. Letos ve španělské lize útočí na svůj karetní rekord, což dokládají čtyři žluté a dvě červené v jedenácti odehraných vystoupeních.

Tito (Vallecano) - 4 žluté, 2 červené

Třicátník Tito se do vrcholového fotbalu dostal až později a nejvyšší soutěž hraje až od ročníku 2011/2012. I tak je ovšem kmenový bek Rayo Vallecana považován za toho, jenž ze soubojů neuhýbá a který pro rány nechodí zrovna daleko. V aktuální sezoně nastoupil devětkrát a v 714 minut čistého času si stačil připsat nejen čtyři žluté, ale i dvě červené karty.

[break]
Gabi (Atlético Madrid) - 7 žlutých, 1 červená

Dvaatřicetiletý záložník Gabi je pevnou součástí madridského Atlétika a Diego Simeone mu věří. K bývalému borci Getafe či Realu Zaragoza, který má na svém kontě španělský titul ze sezony 2013/2014, však dlouhé roky patří i karty, jichž dosud v Primera División nastřádal 134. 126 bylo zabarveno do žluta a osm do červena.

Víctor Sánchez (Espaňol) - 7 žlutých, 1 červená

Ostřílený Víctor Sánchez Mata patří k vyhlášeným karetním sběratelům. Možná neuvěříte, ale v předchozích třech soutěžních ročnících dostal v trikotu Espaňolu hned 49 žlutých! Osmadvacetiletý fotbalista se v minulosti krátce objevil ve švýcarském Xamaxu Neuchatel, jinak strávil celou kariéru ve Španělsku a zahrál si i za Getafe či FC Barcelonu.

Gonzalo Escalante (Eibar) - 10 žlutých, žádná červená

Sedmadvacetiletý argentinský záložník hraje ve španělské La Lize první sezonu a hned ukazuje, že "rukavičky" rozhodně nepoužívá. Patnáct dosavadních startů přetavil bývalý středopolař Boky Juniors či Catanie v jeden gól a hlavně deset žlutých karet.

Které rekordy a maxima by se mohly překonat v roce 2016?