Aubameyang kráčí ve stopách slavných. Na koho zatím nemá?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Bundesliga má krátkou zimní přestávku, v čele soutěže je jasně Bayern Mnichov, ale tabulce střelců nevévodí žádný z jeho excelentních kanonýrů. Thomase Müllera i Roberta Lewandowského zatím strká do kapsy Pierre Emmerick Aubameyng, autor 18 podzimních tref v dresu Borussie Dortmund.

Aubameyang kráčí ve stopách slavných. Na koho zatím nemá?
Není v historii Bundesligy mnoho fotbalistů, kteří by po polovině soutěže měli na kontě tak úctyhodný počet tref. Na koho zatím gabonský reprezentant nemá?

Dříve narozené napadne hned jedno jméno. Ano, jde o loni 70 letého kanonýra všech kanonýrů Gerda Müllera. Ten dal více než osmnáct podzimních gólů ve třech půlsezonách: v sezoně 1968/69 se trefil v polovině soutěže dvacetkrát, o gól méně dal dvakrát – v sezoně 1972/73 a1976/77.

Na Aubameyangovu metu „18“ dosáhl i jiný Müller, křestním jménem Dieter. Hráč Kolína nad Rýnem dal tento počet gólů v sezoně 1977/78. Podobně na tom byl před sedmi lety hoffenheimský útočník Vedad Ibiševič. Tento Bosňan měl ale smůlu, v zimě se zranil a v ročníku už žádnou další trefu nepřidal.

Co na to Aubameyang? „Jsou to pro mě výzvy, ale já si myslím, že jsem ještě na úplný vrchol nedosáhl,“ řekl v rozhovoru pro deník Bild. Jaro ukáže…

Kroos sdělil agentovi, že chce pryč. Které kluby jeví zájem?