„Volná“ jedenáctka. Zadarmo je i mistr světa

„Volná“ jedenáctka. Zadarmo je i mistr světa

Lednové přestupní okno se právě otevírá. Na trhu se opět roztočí spirála peněz, létat vzduchem budou astronomické sumy za hráče. Může ale dojít i k přestupům zadarmo, neboť hráči jsou bez smlouvy, či jim kontrakt vyprší. Britská stanice Sky sport na svém webu zveřejnila jedenáctku, která by v případě lednové změny dresu byla k mání úplně zdarma. A je to celkem slušná sestavička…

DEFENZÍVA

Brad Jones, brankář: Australský gólman odešel v létě z Liverpoolu do Bradford City, ale i tam ukončil svoji smlouvu po vzájemné dohodě. Teď je volný a hledá si angažmá.

Emanuel Eboue, obránce: Za Arsenal odehrál 32 letý obránce 214 utkání, ale skončil tam v roce 2011. Hrál v Turecku, nyní má údajně zájem Leicester City.

Jose Bosingwa, obránce: Portugalec, který hrával v Portu, Chelsea a QPR kopal naposledy v Trabzonsporu, ale nepohodl se s koučem.

Joseph Yobo, obránce: Bývalý dlouholetý obránce Evertonu ukončil už v létě svoji smlouvu ve Fenerbahce a od té doby hledá nové angažmá na hostování v Norwich City.

[break]
ZÁLOHA

Jermaine Pennant. Bývalý reprezentant do 21 let hrával v Arsenalu, později ve Wiganu, Charltonu, zkoušel i španělskou ligu v Zaragoze a indickou Superligu. Rád by zakotvil opět doma.

Kevin Nolan. Bývalý kapitán West Hamu řeší dilema, jak pokračovat v další kariéře. Zda zkusit trénování, či pokračovat v nejisté kariéře hráče, který nemá ve 33 letech smlouvu.

Kevin-Prince Boateng. Nevlastní bratr Jeromeho Boatenga z Bayernu je sice pod smlouvou v Schalke, ale klub o něj nestojí a v případě zájmu třetí strany jej bez náhrady uvolní.

Morgan Amalfitano. Rodák z Marseille patřil v Anglii West Hamu, ale nenašel společnou řeč s trenérem Biličem, jejich spor vygradoval trestem pro hráče za „porušení klubové kázně.“

[break]
ÚTOK

Ronaldinho. Největší hvězda této sestavy. Mistr světa 2002 opustil brazilské Fluminense v září loňského roku a je stále k mání.

Julio Baptista. Útočník s přezdívkou „Bestie“ je po odchodu z Cruizero Belo Horizonte na volné listině a poohlíží se po angažmá v Evropě. Hrával mj. za Real, Arsenal a AS Řím.

Emmanuel Adebayor. Tožský útočník vypadl v září ze sestavy Tottenhamu a je volným hráčem.

na Blues či United?