Která světová superstar pověsí kopačky na hřebík?

Listopad 2016! Toto datum si do svých diářů zapisují všichni fanoušci bývalého anglického reprezentanta a někdejšího dlouholetého kapitána Liverpoolu Stevena Gerrarda. Právě tehdy totiž ukončí populární záložník aktivní kariéru.

Která světová superstar pověsí kopačky na hřebík?
Ještě necelý rok bude běhat po hřištích v zámořské MLS, pak by rád usedl na lavičku a stal se trenérem.
V červnu loňského roku přestoupil z Reds do týmu LA Galaxy, kde podepsal smlouvu na osmnáct měsíců. Sám byl zvědavý, jak to za oceánem chodí. S odstupem času přiznává, že cestování mezi jednotlivými zápasy je mnohem náročnější, než původně předpokládal.

Během kariéry na Anfield Road toho vyhrál spoustu. Triumfoval například v Lize mistrů, Poháru UEFA a ovládl i oba anglické poháry. Z titulu v červených barvách se však nikdy neradoval.

„Nejsem si ještě stoprocentně jistý, ale zdá se, že to bude můj poslední rok v kariéře,“ řekl Gerrard pro Daily Telegraph.

V posledních týdnech při pauze v zámořské soutěži trénoval v Liverpoolu a několikrát se bavil o své budoucnosti i s manažerem klubu Jürgenem Kloppem. Zkušený kouč dokonce Gerrardovi navrhl, že by mohl do Liverpoolu přestoupit. Konkrétní nabídka však nepadla.

Mnohem více ho nyní zajímá trénování. „V podstatě budu od července 2016 k dispozici. Každý to ví a já doufám, že se mi přání splní,“ dodal.

Přešlapy aneb přestupy, kterých hráči letos mohou litovat