Které rekordy padnou v roce 2016: Ronaldovy? Platiniho? Barcelony?

Uplynulý rok přinesl ve fotbalovém světě spoustu rekordů, ať už v počtu získaných trofejí jedním klubem, rychlostí gólů i počtem vstřelených branek. Co ale přinese rok začínající? I v něm se může přepisovat celá řada archivních záznamů.

Které rekordy padnou v roce 2016: Ronaldovy? Platiniho? Barcelony?
EURO bude poprvé hostit na závěrečném turnaji 24 týmů, což je dosavadní rekord v počtu zúčastněných zemí. Rekordní budou i odměny: vítěz si odveze domů 300 milionů euro, což je o 85 mega víc, než před čtyřmi lety.

Nejlepším střelcem evropských šampionátů je z devíti góly Michel Platini, za ním jsou v tabulce se šesti trefami Zlatan Ibrahimovič a Cristiano Ronaldo. Jak Švédsko, tak Portugalsko budou na EURO hrát, takže v případě čtyř přesných tref mají šanci někdejšího záložníka Francie z rekordní listiny vymazat.

Právě Francie se může stát třetím týmem, které by vyhrálo šampionát starého kontinentu potřetí. Dosud se to povedlo pouze Německu a Španělsku.

Barcelona se může stát letos prvním týmem, který by obhájil prvenství v Lize mistrů. Barcelona loni vyhrála pět trofejí.

Cristiano Ronaldo dal v jedné sezoně Ligy mistrů 17 gólů. Letos by mohl vlastní rekord překonat, neboť v základní části LM se trefil už jedenáctkrát.

Nejstarším střelcem Ligy mistrů je dosud Francesco Totti z AS Řím. Na podzim dal gól ve věku 38 roků a 59 dní, na jaře by mohl vlastní rekord překonat.

José Mourinho se může stát nejmladším trenérem, který by si připsal sté vítězství v Lize mistrů. Musel by si ale najít na jaře angažmá v některém klubu, který LM hraje…

Bayern Mnichov by se mohl stát prvním klubem, který by počtvrté za sebou vyhrál Bundesligu. A jelikož soutěž po podzimu suverénně vede, je k překonání tohoto rekordu velmi blízko.

Dojde v roce 2016 k nejdražšímu přestupu v dějinách fotbalu? Kdyby se vrátil CR 7 do United či LM10 šel do městské konkurence v City, pak zřejmě ano…

Kuyt do Barcelony? Místo Messiho či Neymara!