Premier League: Čechova pocta Srníčkovi

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Premier League měla v sobotu odpoledne na programu podstatnou část zápasů 20. kola. Vedoucí Arsenal horko těžko zdolal Newcastle, ale i tak mu to stačilo na potvrzení prvního místa v tabulce, neboť Leicester City doma jen remizoval s Bournemouthem, aniž by padla branka. Na jeden bod od Leicesteru se tak dotáhl Manchester City, jenž otočil duel ve Watfordu.

Zápas na Emirates Stadium začal minutou ticha za Pavla Srníčka, který právě v Newcastlu prožil jednu z nejhezčích částí své kariéry. Poctu svému reprezentačnímu předchůdci vzdal tím nejlepším možným způsobem Petr Čech. V úvodu utkání sice neměl mnoho práce, ale zejména ve druhé půli chytil několik skvělých šancí hostí a vychytal tak svoji 171. nulu v Premier League. Výhru Arsenalu zajistil v 71. minutě po rohovém kopu Koscielny.

Doma konečně vyhrál Manchester United, který nastoupil v nejsilnější reálné sestavě s Rooneym, Matou a Martialem, a góly dali jak posledně jmenovaný, tak i Wayne Rooney. což proti Swansea stačilo na výhru 2:1. Z výhry se raduje i Manchester City. Ačkoli hosté ve Watfordu prohrávali, v závěru dokázali duel otočit. V poslední desetiminutovce se prosadili Yaya Touré a Sergio Agüero.