Barcelona v derby neskórovala, Valencia obrala Real

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Barcelona v derby neskórovala a přišla o první pozici, kterou znovu převzalo Atlétiko Madrid. V dalších duelech uspěly například Málaga, Eibar či Granada, která překvapila Sevillu. Ve šlágru mezi Valencií a Realem padly čtyři branky, utkání nakonec skončilo remízou.

V historické tabulce hráčů Barcelony patří argentinské hvězdě zatím šesté místo. Suverénně nejvíce duelů má na svém kontě Xavi, za Barcu odehrál 767 duelů, z aktivních hráčů má Iniesta 549 utkání. Oba také do sobotního městského derby nastoupili.

Zatímco v loňském roce nastřílela Barcelona 180 branek a překonala tak "roční" rekord Realu Madrid, do tohoto kalendářního roku se rozjížděla pomalu. A vlastně se vůbec nerozjela. V útoku nastoupila v nejsilnějším možném složení Messi, Neymar, Suárez. V prvním poločase nedala gól a vystřelila na bránu pouze jednou. Hvězdná trojice nenašla cestru do brány soupeře ani ve druhém poločase, kdy mířila mezi tři tyče také jen jednou.

Barcelona se dostala na první pozici, ovšem je na chvíli. Do čela totiž znovu zamířilo Atlétiko Madrid. I když proti Levante se taktéž pořádně natrápilo. Diváci viděli jen tři střely na branku, z jedné nakonec domácí udeřili. V 81. minutě se po krásné individuální akci prosadil Thomas Teye Partey a rozhodl o výhře svého celku v poměru 1:0.

Vynikající formu potvrdil Villarreal, díky penaltě Soriana ze čtvrté minutě nastavení slaví výhru nad La Coruňou. Betis Sevilla inkasoval na domácí půdě proti Eibaru čtyři góly, znovu se prosadil Borja Bastón. Granada následně obrala o všechny body Sevillu, Bilbao překvapivě jen remizovalo s Las Palmas.

V hlavním šlágru 18. kola Valencia obrala o body Real Madrid. Bod ale může považovat jako ztrátu, neboť od 68. minuty hrála přesilovku. Vyloučit se nechal Kovačič. V té chvíli byl stav nerozhodný, skóre po skvělé spolupráci s Ronaldem otevřel Benzema, ale v nastavení z penalty vyrovnal Parejo.

V 82. minutě poslal hosty překvapivě do vedení Bale, který hlavou využil parádního centru Kroose. Jenže už o minutu později předvedl podobný centr Rodrigo a Paco taktéž hlavou vyrovnal. Rozhodnout mohl střídající Negredo, Navas ale Realu zachránil alespoň bod za remízu 2:2.

Primera División - 18. kolo:

Espanyol - Barcelona 0:0
Atlético Madrid - Levante 1:0 (81. Thomas)
Málaga - Celta 2:0 (8. Charles, 26. Albentosa)
Rayo - Real Sociedad 2:2 (15. Llorente, 51. Jozabed - 27. Elustondo, 63. Bruma)
Betis - Eibar 0:4 (3. Capa, 17. Keko, 71. Adrián, 82. Bastón)
Granada - Sevilla 2:1 (17. Success, 37. Peñaranda - 45+1. Vitolo)
Bilbao - Las Palmas 2:2 (17. z penalty Aduriz, 66. Williams - 62. Gómez, 81. Tanausu)
La Coruňa - Villarreal 1:2 (48. Alberto - 36. a 90+4. z penalty Bruno Soriano)
Valencia - Real Madrid 2:2 (45+1. z penalty Parejo, 83. Alcácer - 17. Benzema, 82. Bale)

Kuyt do Barcelony? Místo Messiho či Neymara!