James není jediný. Deset hráčů, kteří přišli o řidičák

James Rodríguez je v problémech. Na trénink Realu Madrid uháněl ve dvou set kilometrové rychlosti a s největší pravděpodobností přijde o řidičský průkaz. Rozhodně ale není žádnou výjimkou. Kdo další přišel v průběhu své fotbalové kariéry o řidičák?

James není jediný. Deset hráčů, kteří přišli o řidičák
Coman se pustil do Ibrahimoviče: Pařížské talenty ignoruje

10. David Limberský


V září roku 2015 boural David Limberský se svým vozem Bentley. Byl opilý, policie mu naměřila přes 1,5 promile. Výsledkem bylo dočasné vyřazení z reprezentace, ztráta dobré pověsti, pokuta i ztráta řidičského oprávnění.

9. Mario Balotelli


Mario Balotelli přišel o řidičák již dvakrát. Naposledy také v září minulého roku, kdy překročil maximální povolenou rychlost. Italský útočník tak jen potvrdil roli průšviháře.

[break]

8. Milan Baroš


130 kilometrů za hodinu? Milanu Barošovi to nestačilo, po rychlostní silnici mezi Ženevou a Lyonem se řítil v roce 2007 rychlostí 271 kilometrů za hodinu! Policejní velitel tehdy řekl, že šlo o naprostý rekord.

7. Miroslav Stoch


Miroslav Stoch dopadl podobně jako Limberský. Před pěti lety řídil v Nitře opilý, nadýchal 1,1 promile. Trenér národního týmu Vladimír Weiss starší ho z reprezentace taktéž dočasně vyřadil a policie mu zabavila řidičský průkaz.

[break]

6. Marco Reus


Marco Reus je tak trochu zvláštní případ. Německý středopolař totiž o řidičák nepřišel, neboť ho nikdy nezískal. Před rokem policie při kontrole zjistila, že Reus řidičské oprávnění nevlastní a po dobu čtyř let jezdil bez tohoto průkazu. Od policie tak inkasoval pokutu ve výši 540 tisíc eur!

5. James Rodríguez


Nejčerstvější případ. Na trénink Realu jel kolumbijský záložník rychlostí 200 kilometrů v hodině a navíc nereagoval na policejní výzvy. S největší pravděpodobností tak i on přijde o řidičák na několik měsíců.

[break]

4. Carlos Tévez


O řidičské oprávnění přišel Carlos Tévez již třikrát. Naposledy za to, že překročil rychlost v tunelu. Několikrát řídil argentinský střelec i bez něj a pokut inkasoval víc než dost.

3. Adriano


Před pěti lety musel "papíry" odevzdat i Adriano, ten se odmítl podrobit dechové zkoušce. Policistům řekl, že včera pil alkohol, ale že již opilý není. Nakonec zaplatil pokutu a po pěti dnech mu byl řidičák vrácen.

[break]

2. Anderson


Ve městě Porto Alegre řídil pod vlivem alkoholu v té době záložník Manchesteru United Anderson. Brazilec se léčil ze zranění, přesto se svým autem odjel v podnapilém stavu. I on tak o svůj řidičský průkaz přišel.

1. Michael Ballack


Michael Ballack se proslavil především tím, jak žádal u policistů o snížení pokuty. O téměř sto kilometrů v roce 2012 překročil povolenou rychlost a policie mu na 18 měsíců odebrala řidičský průkaz. Ballack inkasoval i tučnou pokutu, ovšem požádal o snížení. Bývalý německý záložník to odůvodňoval tím, že byl v té chvíli nezaměstnaný.

Nejlepší jihoamerický hráč? Tévez se musel sklonit před...