Benteke na odstřel? Klopp touží po jiném ostrostřelci

Přes Vánoce byl Christian Benteke hrdinou Liverpoolu. Duel proti West Hamu ale ukázal, že by belgický útočník nemusel být tím pravým pro styl Jürgena Kloppa.

Benteke na odstřel? Klopp touží po jiném ostrostřelci
Barca lanaří tři posily, koho si vyhlédl Luis Enrique?

Přes Vánoce Christian Benteke zářil. Liverpoolu zajistil šest bodů a Jürgen Klopp s ním mohl být spokojený. Jenže jedním dechem dodejme, že Benteke spálil množství šancí a v duelu proti West Hamu už skórovat nedokázal.

Angličtí experti si tak pomalu začínají myslet, že belgický útočník není tím pravým pro styl Jürgena Kloppa. Po utkání proti Leicesteru německý manažer řekl: "Potřebujeme jeho branky, ale není to jen o něm a jeho gólech. Nejsme tým, který může hrát s útočníkem, jenž vstřelí gól, ale 89 dalších minut není vidět. Potřebujeme útočníka, který bude hrát v poli a bude vidět,"řekl Klopp.

Proti West Hamu byl Benteke jedním z nejhorších hráčů na hřišti. Za utkání uběhl 8,88 kilometrů, což bylo nejhorší číslo ze všech hráčů. Benteke zároveň vyhrál jen dva ze třinácti hlavičkových soubojů, přitom se jedná o hráče, který v této statistice loni dominoval.

Anglická média srovnávají Bentekeho s Andrew Carrollem, který Liverpool před dvěma lety opustil. Mnozí se domnívají, že právě Carroll by byl pro Kloppa vhodným forvardem. V duelu proti Reds vyhrál devět z patnácti hlavičkových soubojů, naběhal téměř 12 kilometrů a především dokázal skórovat.

K tomuto problému se vyjádřil i bývalý hráč Liverpoolu a nyní expert SkySports Jamie Carragher. "Když Klopp přišel, Origi posunul svou hru na jiný level. Přesně na ten, který Klopp očekával. Benteke tím hráčem není, Klopp od něj očekává větší pohybu, ale toho se nedočká,"řekl Carragher.

Liverpool a především německý manažer potřebuje útočníky, kterými jsou Divock Origi a Daniel Sturridge. Zároveň ale Klopp nejspíše dá Bentekemu další šanci. "Vím, že to Christian dokáže. Ví, co má dělat,"řekl po utkání s Kladiváři Jürgen Klopp.

Isco do City? A kdo má nejlepší fanoušky na světě?