TOP 5 nejlépe střílejících obran Premier League

62 branek v probíhajícím ročníku Premier League zaznamenali obránci. Která obrana je nejproduktivnější? Budete překvapeni!

TOP 5 nejlépe střílejících obran Premier League
Barca lanaří tři posily, koho si vyhlédl Luis Enrique?

5. Manchester City (5 branek)


Manchester City, momentálně třetí tým tabulky anglické ligy, vstřelil dosud 39 branek a v tomto ohledu nikdo lepší není. A i v obraně se najde několik střelců. Konkrétně tři, Aleksandar Kolarov a Vincent Kompany vstřelili po dvou gólech, jednou se trefila i letní posila Nicholas Otamendi.

[break]

4. Southampton (5 branek)


Southampton se v útoku trápí a není tak divu, že je až na 13. pozici. Z šestadvaceti gólů pět vsítili beci. Nizozemský obránce Virgil van Dijk se prosadil dvakrát, stejně je na tom i Portugalec José Fonte. Do tabulky střelců se zapsal i Cuco Martina a všichni dobře víme, jak. Parádní šajtlí překonal Petra Čecha a nastartoval jízdu Southamptonu za třemi body.

[break]

3. Arsenal (5 branek)


Arsenal momentálně vévodí anglické lize a kromě skvělého útoku má i výtečnou defenzivu. Nejlepším střelcem Premier League v rámci obrany je Laurent Koscielny, autor tří branek. Po jedné brance si poté připsali Gabriel Paulista a Kieran Gibbs.

[break]

2. Tottenham (6 branek)


Tottenham je ve vynikající formě a stále může reálně myslet na senzační titul. K tomu pomáhá i vynikající obrana. Tottenham ze všech týmů PL inkasoval nejméně, obránci navíc zaznamenali již šest branek. O první místo mezi obránci se s Koscielnym dělí Erik Dier, dva góly připsal Toby Alderweireld a jednou se do střeleckých statistik zapsal Kyle Walker.

[break]

1. Crystal Palace (6 branek)

¨

Šest branek mezi obránci má na svém kontě i Crystal Palace. Po Leicesteru je tento tým druhým největším překvapením a stále reálně bojuje o evropské poháry. Z třiadvaceti tref hned šest putovalo k bekům, Scott Dann stejně jako Koscielny a Dier vstřelil tři branky, dva zásahy slavil Joel Ward, jeden Damien Delaney.

Isco do City? A kdo má nejlepší fanoušky na světě?