Uhrin vítal 31 hráčů včetně čtyř posil či navrátilce Vošahlíka

Kondiční testy ve Střešovicích. Přesně to bylo místo, kde zahájila Slavia v pondělí svou zimní přípravu na jarní část sezony 2015/2016, ve které si bude chtít zajistit místo zaručující evropské poháry.

Uhrin vítal 31 hráčů včetně čtyř posil či navrátilce Vošahlíka
Krmenčík se v Plzni pere o šanci: Už nejsem ten vyjukaný kluk

Hlavní kouč sešívaného souboru Dušan Uhrin přivítal v prvním lednovém pondělí nového kalendářního roku i čtyřlístek nováčků Josefa Hušbauera, Zdeňka Linharta, Antonína Baráka a Jana Bořila, jenž se v Edenu upsal do 30. června 2019.

"Když mi bylo sedmnáct let, tak jsem začínal v áčku v Mladé Boleslavi. Dalo by se říct, že si mě právě Uhrin a Čuhel vytáhli. Jsem hrozně rád, že jsem ve Slavii. Všichni víme, že to byla hodně dlouhá cesta. Už jsem měl přijít v létě, což se nakonec nepodařilo, takže jsem moc rád, že teď to vyšlo. Jdu sem s tím cílem, abychom hráli evropské poháry, a to chci i dodržet," citoval web slavia.cz slova čtyřiadvacetiletého krajního obránce, jenž může hrát napravo i nalevo a který dorazil do Vršovic z Mladé Boleslavi.

Šanci prorazit dostali od trenérského štábu Slavie také mladíci Daniel Souček, Jan Kuchta či Libor Holík, s tím, že se do Edenu vrátil také šestadvacetiletý středopolař Jan Vošahlík, jenž byl v posledním roce zapůjčen v Kazachstánu a za tým Šachtar Karagandy nastoupil do šestadvaceti zápasů bez gólového vyústění.

V současnosti tvoří áčko 31 hráčů. Vzhledem k tomu, že jsou avizovány i další posily včetně Železník ači Pavlenky, ne všichni se do kádru pro jaro vlezou.

A jak bude pokračovat příprava slavného "S" v dalších dnech? ""Bylo vidět, že se hráči do přípravy těšili a že během Vánoc něco dělali. Teď nás čekají dva dny testy a pak budeme trénovat dopoledne na hřišti a odpoledne v lese," zakončil na klubovém webu bývalý stratég Mladé Boleslavi, Dinama Tbilisi či Plzně, jehož svěřence čekají první dva přípravné duely již v sobotu na domácí půdě proti Kolínu a Vlašimi.

Aktuální kádr Slavie v zimní přípravě:


Brankáři: Martin Berkovec, Josef Řehák, Karel Hrubeš

Obránci: Michal Švec, Tomáš Jablonský, Simon Deli, Jiří Bílek, Michal Frydrych, Martin Latka, Jan Bořil, Marek Kodr, Libor Holík, Daniel Souček, Jan Mikula

Záložníci: Jan Štohanzl, Levan Kenia, Karel Piták, Jan Vošahlík, Antonín Barák, Robert Hrubý, Jaromír Zmrhal, Miljan Vukadinovič, Josef Bazal, Tomáš Souček, Milan Černý, Josef Hušbauer

Útočníci:
Dame Diop, Radek Voltr, Jan Kuchta, Zdeněk Linhart, Milan Škoda

Ščasný řekl Šuralovi, že ho chce. Komu dal zelenou k odchodu?