V čem má Slavia dle Horníka zmatek a musí si udělat pořádek?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Zvednout Jablonec se pokusí nejen nový trenér Zdenko Frťala, ale také nový sportovní ředitel Ivan Horník, podle něhož se musí na severu Čech zlepšit hlavně výsledky, protože současná pozice v tabulce dle jeho slov neodpovídá ani podmínkám, ani ambicím.

V čem má Slavia dle Horníka zmatek a musí si udělat pořádek?
Boleslav? Dva odchody, tři příchody a jeden testovaný Fin...

"Záleží na hráčích, což jsme si řekli i při seznamovací pětiminutovce. Fotbalisté, stejně jako my, cítí, že nebylo něco v pořádku. Majitel investoval nemalé prostředky a neměl radost z fotbalu. Je třeba to změnit. Nestavíme si však velké cíle. Prioritní je, aby se zlepšil herní projev a bavilo nás to. Fotbal je o pocitech. S hráči jsme rozmlouvali všeobecně a nastínili jsme jim, jaký přístup bychom si od nich představovali," pronesl v interview pro sport.cz bývalý funkcionář Sparty či Viktorie Žižkov.

První muž jabloneckého fotbalu Miroslav Pelta před pár týdny avizoval, že zřejmě dva až tři hráče ze současného kádru prodá. Jak to s jeho slovy vypadá na startu zimní přípravy? Mluvilo se zejména o borcích jako Pospíšil, Tecl, Greguš či Wágner. "Víme o tom, že někteří byli kontaktováni ze strany různých celků. Nechceme nikoho uvolňovat. Není k tomu důvod. Mužstvo má potenciál, aby něčeho dosáhlo. Budeme se snažit udržet jej pohromadě. Jablonecký majitel je momentálně v zahraničí, ale slyšeli jsme o nabídkách na jablonecké fotbalisty. Pro nás nejsou návrhy finančně adekvátní. Upřednostňujeme sportovní stránku a nejsme na tom ekonomicky tak špatně, abychom prodávali hráče pod cenou a posílili konkurenci. Slavia poslala nabídku na Greguše a za čtrnáct dní na jiného hráče. V tom má Slavia zmatek a musí si udělat pořádek. Pokud to myslí vážně, mělo by to být jinou formou," pokračoval na webu sport.cz Horník, podle něhož patří tým z Chance arény mezi pět nejzabezpečenějších klubů ligy.

Kádr mužstva při vstupu do přípravy:


Brankáři: Hrubý, Bárta, Valeš.

Obránci: Beneš, Hanousek, Karavev, Kubista, Kysela, Lischka, Pernica, Romera, Rys, Yakovlev.

Záložníci: Breda, Greguš, Hubschman, Masopust, Mingazov, Pospíšil, Rossi, Trávník.

Útočníci: Doležal, Mihálik, Tecl, Wágner.

Uhrin vítal 31 hráčů včetně čtyř posil či navrátilce Vošahlíka