Hiddinkovi narostla křídla: kam až Chelsea vytáhne?

Stačilo jedno vítězství a z otloukánka, který byl v Anglii jen pro smích, je zase sebevědomý partner. Chelsea vyhrála v prvním zápase letošního kalendářního roku 3:0 na Crystal Palace a její trenér Hiddink už čeří vody!

Hiddinkovi narostla křídla: kam až Chelsea vytáhne?
“Každý ví, že v tomto mužstvu je hodně kvality, někdy však po zisku titulu dojde k uspokojení a to se pak projeví na výsledcích v další sezoně. Když jsem nastoupil, tak jsem řekl, že bychom mohli postoupit na pozici, zajišťující účast v Lize mistrů,“ řekl Guus Hiddink novinářům po vítězství nad Crystal Palace.

Chelsea vyhrála v Premier League teprve š teprve šestý zápas v tomto ročníku. V tabulce sice poskočila na čtrnácté místo, ale na čtvrtý Tottenham ztrácí třináct bodů. Do konce soutěž ovšem zbývá osmnáct kol, což je při tříbodovém systému dost.

Bude tedy splnění úkolu probojovat se do Ligy mistrů reálný? Co na to Hiddink: “Bude to velmi těžké. Premier League se stala těžkou a vyrovnanou soutěží. Každý může zdolat každého, takže bude velmi obtížné se dostat do první čtyřky,“ myslí si nizozemský kouč a recept ke splnění cíle vidí v zápase na Crystal Palace. “Podali jsme velmi kvalitní a disciplinovaný výkon, s kterým můžeme být spokojeni. Po takových výsledcích přijdou i body a to je pro nás důležité,“ zakončil Hiddink svoje vystoupení před novináři.

Co vidět? Zlatý míč, Anglický ligový pohár, Serie A, FA Cup