Benítez v Madridu skončil a Pérez ukázal na Zidana...

Ačkoliv první muž Bílého baletu Florentino Pérez ještě před několika dny ubezpečoval, že Rafael Benítez má jeho plnou důvěru, zřejmě to byly jen nic neznamenající výstřely do vzduchu.

Benítez v Madridu skončil a Pérez ukázal na Zidana...
Benítez hráčům poděkoval

Prezident Realu totiž naplánoval na druhou část pondělního dne nečekanou tiskovou konferenci a některá média již v předstihu informovala, že bývalý stratég Liverpoolu či Valencie, kde se o víkendu dočkal fanouškovského uznání, u kormidla desetinásobného šampiona Ligy mistrů skončil.

Benítez měl na San Bernabéu smlouvu na tři roky. Z pětadvaceti soutěžních duelů vyhrál "jen" sedmnáctkrát. Celkových osm ztrát pak přišlo po pěti remízových výsledcích a třech porážkách.

Jeho nástupcem se stal legendární Francouz Zinedine Zidane, jenž dosud vedl ve třetí lize b-tým Castillu. Potvrzení této zprávy dorazilo po sedmé hodině večerní. "Bude to skvělý trenér a bude trénovat Real Madrid. Jsem si jistý, že se bude rychle učit," uvedl Florentino Pérez.

Mezi hlavními důvody rozhodnutí ohledně Benítezova předčasného konce byly nedávné nepřesvědčivé výsledky (V La Lize ztrácí Ronaldo a spol. na vedoucí Atlético čtyři body) a údajné zhoršené vztahy s některými důležitými zástupci kabiny Los Blancos, kteří jsou nejofenzivnějším mužstvem Primera División.

Od svého konce v Liverpoolu, k němuž došlo v létě roku 2010, vystřídal pětapadesátiletý Španěl čtyři kluby. V Madridu skončil stejně jako v Interu Milán či Chelsea, již po šesti měsících.

Co vidět? Zlatý míč, Anglický ligový pohár, Serie A, FA Cup