Jihlavu má zachránit slovenský trenér, který byl na MS

Už podruhé v sezoně mění jihlavská Vysočina trenéra. Nyní přichází muž se zkušenostmi ve slovenské reprezentaci, v pražské Slavii i Nitře. Muž, který proslul jako řízný obránce a odehrál i deset startů za reprezentaci.

Jihlavu má zachránit slovenský trenér, který byl na MS
Tím mužem je 52 letý Michal Hipp. Starší generace jej pamatují jako stopera, mladší zase spíše jako kouče v roli asistenta. Vždyť byl pravou rukou Dušana Gallise u slovenské reprezentace (2003 – 2006), stejnou funkci vykonával pod Vlado Weissem a s ním dovedl Slovensko až do osmifinále mistrovství světa v JAR v roce 2010. Do září loňského roku vedl druholigovou Nitru, nyní byl volným koučem.

Hippův kontrakt v Jihlavě vedení klubu oficiálně potvrdilo v pondělí při začátku zimní přípravy. Odpoledne už Hipp vedl první trénink na Vysočině. Na klubových webovkách okomentoval Hippův nástup ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis: “Se zářijovým nástupem pana Bokši do role hlavního kouče jsme vyřešili nutnost mít na tomto postu trenéra s požadovanou licencí. Zároveň jsme si uvědomovali, že tím oslabujeme řídící složku sportovního úseku našeho klubu, tudíž jsme toto řešení nepovažovali za trvalé. Přestože existovala varianta, že realizační tým zůstane pro jaro v nezměněné podobě, tak majitel i představenstvo klubu preferovali angažování nového kouče. Ve hře bylo několik jmen, přičemž jako nejvhodnějšího kandidáta jsme vyhodnotili pana Hippa. Přichází k nám bývalý výborný fotbalista, který se prosadil jako trenér, když dlouhodobě působil u slovenské reprezentace nebo v Petržalce. Věříme, že díky svým bohatým zkušenostem, náročnosti a odbornosti posune výkonnost našeho týmu a dovede ho k záchraně v SYNOT lize, „

Jihlava je po 16 kolech Synot ligy na 14. místě se 16 body a jen bod ji dělí od sestupové patnácté příčky.

Petržela asi přijde nejen o Pavlenku, ale i Narha a Mensaha