Nový vůdce Jablonce Frťala: Budeme muset najít vhodné lídry

Zdenko Frťala už úřaduje v Jablonci. K tomu, co se na severu Čech odehrávalo na podzim, se však odmítl vyjadřovat. Během dovolené ovšem viděl všechny zápasy svých nových svěřenců, které hodlá se svou analýzou brzy obeznámit.

Nový vůdce Jablonce Frťala: Budeme muset najít vhodné lídry
Jihlavu má zachránit slovenský trenér, který byl na MS

"Měli jsme takový úvodní pohovor, v kterém jsem hráče seznámil se svojí filozofií a myšlenkami. Bylo to zatím jen takové krátké. Máme před sebou spoustu času, tak abychom se poznali a zvykli si na sebe. O koncepci ani herním systému jsme se zatím nebavili. Nejsem typ trenéra, který se zaměří na jeden herní styl. Jsou tu natolik inteligentní hráči, kteří pochopí moje myšlenky. Doba se posouvá, čím více stylů budou hráči schopni pojmout a praktikovat, tím bychom měli mít náskok před soupeři," uvedl na stránkách fkjablonec.cz bývalý stratég Varnsdorfu.

V průběhu zimní přípravy se hodlá zaměřit i na hierarchii v kabině. "Budeme muset najít vhodné lídry. Je to o tvrdé práci. Chci abychom si jeden druhého vážili a respektovali se. To je taková jednoduchá věta, která podle mě vystihuje všechno," pokračoval na klubovém webu nový nadřízený Pospíšila, Beneše, Wágnera a spol.

Pokud jde o příchody a odchody, zde je situace zcela jasná. Nejprve bude "proklepnut" soudobý kádr. "První dva týdny přípravy budou mít hráči prostor dokázat, že do tohoto kádru patří. Kdyby si to situace vyžadovala, tak se po nějakých jménech budeme ohlížet. Budu ale jen rád, když všichni hráči prokážou své kvality. Že je o naše hráče zájem, svědčí o tom, že mají svou kvalitu. To je pozitivní. Zatím se nebavíme o tom, že by měl někdo kabinu opustit," doplni Frťala, jehož slova vyšla na portálu fkjablonec.cz.

Tým přebírá na osmé příčce. Rád by ještě výše. A klidně i do první čtyřky, na kterou si brousí zuby také Slavia. "V tříbodovém systému je možné všechno. Určitě neskládáme zbraně, to ani náhodou. Je před námi čtrnáct jarních zápasů, kde se dá získat spoustu bodů. Půjdeme zápas od zápasu, tak abychom byli všichni na konci ročníku maximálně spokojení. Tlak to bude určitě. S tím jsem do Jablonce šel, že to bude pro mě tak trochu jiný svět, než na jaký jsem byl zvyklý a já se na to jen těším," uzavřel nový vládce jablonecké lavičky, jenž převzal žezlo od odvolaného Jaroslava Šilhavého.

Jakými změnami zatím prošel Liberec a koho přivedl Nezmar?