Zidane: Jsem nadšen víc, než když jsem tu stál jako nový hráč

Rafael Benítez to na San Bernabéu neměl lehké. Od madridských hráčů si totiž vysloužil přezdívku "číslo deset", které obvykle nosí kreativní špílmachr, jenž řídí celou zálohu. V jeho případě se však jednalo o posměšek. Protože se bývalý stratég Neapole, Interu, Valencie, Chelsea či Liverpoolu jako hráč nikdy nedostal do první ligy, hvězdám Realu přišlo úsměvné, když měl Cristianu Ronaldovi a spol. radit, co by měl zlepšit.

Zidane: Jsem nadšen víc, než když jsem tu stál jako nový hráč
Benítez v Madridu skončil a Pérez ukázal na Zidana...

První lednové pondělí byl Benítez po půl roce nahrazen Zinedinem Zidanem, který na na své první tiskové konferenci pronesl pouze několik vět a přítomní novináři měli zákaz pokládat dotazy. Desetinásobný šampion Ligy mistrů dokonce ani nezveřejnil, jak dlouhý kontrakt mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000 s Realem podepsal.

Jisté je, že je ve třiačtyřiceti letech nejmladším trenérem Bílého baletu za posledních deset let. "Jsem víc nadšený teď, než když jsem tady před lety stál jako nový hráč Realu Madrid.. Do své nové práce dám srdce a duši. Věřím, že všechno půjde dobře," prohlásil webem idnes.cz citovaný dosavadní kouč rezervní Castilly, jehož čeká premiéra v nové roli již v sobotu proti Deportivu La Coruňa.

Pokud jde o reakce zasvěcených, dotyčný krok byl přijat, ovšem je v něm také jedno velké "ale". "Jsem si jistý, že fanoušci nového trenéra přijmou s nadšením. Jako hráč vyhrál Zidane s Realem všechno, co vyhrát mohl. Proto si myslím, že je to správná volba. Přeju mu jen to nejlepší, ale bude to mít těžké. Když se mu nebude dařit, tak ho v červnu nahradí José Mourinho, o tom jsem přesvědčen," pronesl bývalý madridský prezident Ramón Calderón, jehož názor publikoval server idnes.cz.

Co vidět? Zlatý míč, Anglický ligový pohár, Serie A, FA Cup