Kdybych řešil jen peníze, už bych měl vybráno, přiznal Šural

Nejskloňovanější jméno české přestupové zimy? Pravděpodobně pětadvacetiletý český reprezentant Josef Šural, jenž ovšem v úvodu nového pracovního týdne nechyběl na startu liberecké přípravy.

Kdybych řešil jen peníze, už bych měl vybráno, přiznal Šural
Ščasný řekl Šuralovi, že ho chce. Komu dal zelenou k odchodu?

Jak to tedy s jeho avizovaným odchodem vypadá? Nejvíce se až dosud psalo o lasech od slavných pražských "S". "Oba kluby jsou odlišné. Hodně jsem nad oběma alternativami přemýšlel do hloubky. Všechno má své plusy, své minusy. A všechno je to strašně složité. Ve hře jsou stále tři možnosti. Buď setrvání v Liberci, některý jiný český klub nebo přestup do zahraničí. Ale situace se proti prosincovým jednáním příliš nezměnila," přiznal bývalý hráč Zbrojovky Brno, jehož slova publikoval web sport.cz.

Jeho priorita při vybírání je jasná. Nesedět na lavičce, nýbrž být na hřišti. "Hlavní je, abych hodně hrál. Chtěl bych se o nominaci na mistrovství Evropy pokusit. Moc by mě mrzelo, pokud bych o turnaj přišel proto, že jsem nehrál. Když ztratím místo v reprezentaci z výkonnostních důvodů, přijmu to. Ale kdyby za absencí stálo, že nebudu hrát v klubu, to by mi vadilo. Pokusím se tedy svoji situaci vyřešit tak, abych hrál a měl šanci bojovat o ME. Kdybych řešil jenom peníze, a nešlo by mi o sportovní hledisko, už bych měl vybráno. Ale hlavní je pro mě pochopitelně sportovní hledisko. Na druhou stranu se nemohu upínat jenom k mistrovství Evropy, jde o celou kariéru," pokračoval na webu sport.cz spoluhráč Pavelky, Bakoše a spol.

Svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského stále nevyloučil ani setrvání na severu Čech, byť přiznal, že jednání se Slovanem jsou složitá. U Nisy má však místo v základní sestavě jisté a herní vytížení tedy zaručeno. Existuje nějaký deadline, do kdy by chtěl svou situaci rozlousknout? "Z hlediska vytíženosti na hřišti a důležitosti pro tým mám pozici v Liberci dobrou. Hodně hraju s míčem, což je super. Když člověk přijde do jiného týmu, kde je pět lepších fotbalistů, tolik možností s míčem už není a je nevyhnutelné, že balón odevzdáváte těm lepším. Tohle všechno si uvědomuji. Čím déle budou jednání trvat, tím horší to bude pro mě a bude se zvyšovat pravděpodobnost setrvání v Liberci. Z hlediska případného přestupu do zahraničí je třeba učinit rychlé rozhodnutí. V Česku je situace poněkud příznivější, protože se všude bude nabírat kondice a tudíž uzavření přestupu tolik nehoří. Ale do deseti dnů bych chtěl mít jasno," uzavřel na stránkách sport.cz Šural.

Pro koho je Vácha nejlepší defenzivní záložník české ligy?