Žádané ikony, které ovšem svolení k přestupu nedostanou

Lednové přestupní okno se otevřelo dokořán, čehož využila španělská Barcelona. Ta po vypršení trestu zaregistrovala hned desítky nových hráčů a spadeno má na další. Ne všichni borci, o které je na přestupovém trhu velký zájem, však budou k mání. Koho současní zaměstnavatelé nepustí, případně prodají jen velmi, ale velmi neradi?

Žádané ikony, které ovšem svolení k přestupu nedostanou
„Volná“ jedenáctka. Zadarmo je i mistr světa

Javier Hernandéz (Bayer Leverkusen)

Po loňském hostování v Realu Madrid se tento mexický útočník stěhoval z Manchesteru United do bundesligového Leverkusenu. V Německu však chytil šanci za pačesy a válí. Nejednou se mluvilo o tom, že jeho prodej byl v podání Louise van Gaala velkou chybou, což pohled na trápící se útočníky Red Devils dokazuje. O jeho služby stojí řada klubů včetně Arsenalu, ale Bayer se střelce, který dal v posledních 14 zápasech 17 gólů, nebude chtít vzdát.
[break]

Riyad Mahrez (Leicester)

Jeden z objevů letošní sezony působí v Leicesteru, který se překvapivě pohybuje na špici Premier League. Vděčí za to i Mahrezovi, jenž podává na hrotu útoku skvělé výkony. I proto si ho vyhlédli skauti Tottenhamu, Manchesteru United či Arsenalu. Manažer klubu Claudio Raniery však čtyřiadvacetiletého borce nebude chtít pustit.
[break]Nejlepší mladíci současnosti? Talenty nabízí Real, United i Bayern!

Paul Pogba (Juventus)

Starým známým na špici nejžádanějších borců je talentovaný záložník Juventusu Paul Pogba. O jeho přestupu z Turína na ještě lukrativnější adresu se mluví už dlouho, ale zatím všechny námluvy týkající se francouzského reprezentanta skončily neúspěšně. Dvaadvacetiletý borec má v Juventusu velmi silnou pozici, což si vedení klubu moc dobře uvědomuje.
[break]

Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund)

Klíčový muž ofenzivy bundesligové Borussie se v poslední době ukazuje ve výtečném světle. Dává góly, ale umí je i připravit. Enormní zájem o jeho služby má Arsenal, ale Arsene Wenger zatím s vedením bundesligového celku nenašel společnou řeč a nevypadá to, že by se v lednu mělo něco změnit.
[break]Přešlapy aneb přestupy, kterých hráči letos mohou litovat

Marco Reus (Dortmund)

I poslední hráč na tomto seznamu působí v kádru BVB. O Reuse se anglické kluby zajímají již řadu let, ale trenér Jürgen Klopp ho nikdy nepustil. Zkušený kouč však už na lavičce Dortmundu nesedí a naopak Reuse vábí do Liverpoolu. Zálusk si na šikovného záložníka ale dělá i řada dalších klubů. Problémem je ovšem fakt, že Dortmund nechce prodávat.