Guardiola promluvil! Má nabídky z Anglie

Pep Guardiola a Bayern Mnichov? To v příští sezoně už nebude platit. Zkušený kouč se totiž neměl v bavorské metropoli k podpisu nové smlouvy a o jeho odchodu z Allianz Arény už je hotovou věcí. Nyní trochu světla do celé záležitosti vnesl sám úspěšný španělský trenér, jenž naznačil, kam se jeho další kroky budou ubírat.

Guardiola promluvil! Má nabídky z Anglie
Ve čtyřiačtyřiceti letech už má na svém kontě tolik úspěchů, že mu řada kolegů může jen tiše závidět. Famózních výsledků dosahoval především s Barcelonou, se kterou vyhrál vše, co se dalo a ne jen jednou...

Tragédie to nebyla ani v Bayernu, ale vysněný triumf z Ligy mistrů mu zatím uniká. Co naplat, že Bundesligu zakončil s rekordním ziskem bodů, když hráči Bayernu ušatý pohár nad hlavy nezvedli.

Nyní se před Guardiolou rýsuje další výzva. „Kontrakt v Mnichově jsem neprodloužil proto, že chci trénovat v Premier League,“ potvrdil dlouho omílané téma. O nabídky nouzi mít jistě nebude, spíše to bude o tom, kterou z lukrativních adres si nakonec vybere.

V Bayernu už mají o novém kouči jasno. Po Guardiolovi převezme otěže týmu zkušený Carlo Ancelotti, bývalý trenér Realu Madrid, Chelsea či AC Milán.

„Jsem pořád ještě hodně mladý. Potřebuji další výzvu. Rád bych prozkoumal nové město a chci pracovat v Anglii,“ prozradil Guardiola na tiskové konferenci. „Je možnost pracovat v Premier League, jsem ve správném věku a podle mě je i správný moment. Proto jsem se pro tento krok rozhodl,“ pokračoval.

Nabídek z Premier League má podle svých slov dost, ale nic podepsané zatím není. „Až budu mít nový klub, určitě vám to oznámím,“ uzavřel.

A kam se tedy může vydat? Nejčastěji se mluví o Manchesteru City, Manchesteru United nebo Chelsea.

TOP 5 roku 2015: Kouč, brankář, obránce, záložník i útočník!