United zoufale potřebují posílit, dostane ale LVG peníze?

Lednové přestupní období se otevřelo a s ním se vyrojila řada spekulací o možných transferech napříč Evropou. Velkým hráčem na trhu by v lednu mohl být i Manchester United, který se zmítá v herní krizi a akutně potřebuje posílit před druhou částí sezony. Podaří se mu to?

United zoufale potřebují posílit, dostane ale LVG peníze?
Pro manažera United Louise van Gaala i celé vedení klubu je nadcházející období jednou z mála šancí, jak zachránit výsledkový i výkonnostní sešup Premier League. Po slibném úvodu sezony se rudí ďáblové zadrhli a osmizápasovou sérii bez výhry ukončili až vítězstvím nad Swansea 2:1.

Největším problémem celku z Old Trafford jsou v současné době útočníci, resp. celá ofenziva. Ve dvaceti zápasech totiž nasázeli svým soupeřům pouhopouhých čtyřiadvacet branek, což je na tým, který chce bojovat o titul proklatě málo.

Van Gaal má nyní k dispozici Wayna Rooneyho a Anthony Martiala, ale oba mají k ideální formě hodně daleko. Přitom od nástupu zkušeného Nizozemce na lavičku United utratil klub za posily 250 milionů liber!

V poslední době ale Old Trafford zamávali útočníci Robin van Persie, Danny Welbeck či Javier Hernandéz. V Manchesteru už navíc nepůsobí ani další ofenzivní hráči jako Ángel Di María, James Wilson nebo Adnan Januzaj, jenž je na hostování.

Je tedy více než jisté, že Van Gaal potřebuje novou krev, jestli na případné nákupy však dostane od vedení klubu potřebné finance, je ve hvězdách. Poslední investice totiž zrovna příliš jásotu nevzbudili. Di María vydržel v Anglii jen jednu sezonu, Martial se trápí a ani další nové akvizice nepředvádí zrovna super výkony.

Pět nebezpečných hráčů, u kterých nikdy nevíte, kdy koho zraní