Nová klíčová figura Blues ke zpětnému získání rovnováhy?

Zatímco hvězdný belgický playmaker Eden Hazard byl po posledním vystoupení Chelsea proti Crystal Palace hodnocen velmi podprůměrně, osmadvacetiletý nigerijský záložník John Obi Mikel, jenž toho pod José Mourinhem až tolik neodehrál, na tom byl úplně opačně.

Nová klíčová figura Blues ke zpětnému získání rovnováhy?
Hráči mají jasno: Costa trumfl i Aubameyanga s Müllerem

Blues v posledních dvou duelech Premier League neinkasovali a v obou případech figuroval v jejich základní sestavě právě bývalý středopolař norského Lynu, jenž je součástí velkolubu ze Stamford Brige již téměř deset let.

"Hrál velmi dobře, stejně jako v předchozích zápasech. Je to ideální hráč, který umí přinést do týmu rovnováhu. Když tým nebrání dobře nebo nemáte tu pravou rovnováhu, tak inkasujete hodně gólů. Myslel jsem si, že John Obi by mohl být jednou z klíčových figur k tomu, abychom tuhle rovnováhu získali zpět," chválil webem aktulane.cz citovaný Guus Hiddink svého svěřence, pro kterého šlo v rozběhlé ligové sezoně o teprve čtvrtý start v základní sestavě.

Spoluhráč Matiče, Williana, Ramirese a spol. bude podle bývalého stratéga PSV, Anži, Realu, Betisu, Fenerbahce či Valencie velmi důležitý článek při obnově pětinásobného šampiona Premier League. "Skvěle čte hru. Ví, kde je síla protivníka, a ví přesně, jak se s ní vyrovnat. Má velmi dobré oko i nos, umí skvěle zotavit mužstvo. A nedělá to přitom nějakým brutálním způsobem, je velmi velmi elegantní. Co rád vidím, není jen kvalita hráče, ale to, že umí tahle hladce bránit. Je to krásné na pohled. Mikel neztrácí mnoho míčů, je vynikající, co se týče krátkých přihrávek. Nechci po něm, aby hrál finální balony. Umí to, ale nechávám tyhle úkoly na jiných fotbalistech," pokračoval na stránkách aktualne.cz velezkušený nizozemský manažer, jehož svěřenci půjdou do boje v neděli 10. ledna v rácmi FA Cupu proti Scunthorpe United.

Nejlepší tři Kolumbijci? Falcaa, Jamese a Cuadrada nehledejte