V Liberci čekají na krok Mešanoviče. Co smlouva pro Bakoše?

Pokud by český reprezentant Josef Šural opravdu za pár dní opustil Slovan Liberec, což se zdá být v první lednové dekádě pravděpodobnější než setrvání, řešila by se na severu Čech náhrada?

V Liberci čekají na krok Mešanoviče. Co smlouva pro Bakoše?
Slavia ho chtěla vždy, Jablonec odmítá...přednost mají Ševci!

"Probíráme samozřejmě i tu variantu, že budeme muset na jaře hrát bez Šuryho. Je pro nás velmi důležitým hráčem. Rodí se už různé varianty, jak na případnou situaci zareagovat. Existuje i možnost, že by ho nikdo externě nenahradil a prostor by dostali hráči z našich zdrojů. Určité alternativy tu jsou," ozřejmil na stránkách fcslovanliberec.cz sportovní ředitel Jan Nezmar.

Pokud jde o další změny v kádru, mediálně se přetřásal zejména Muris Mešanovič z Jihlavy. "Není tajemstvím, že jsme řešili Pepův post, pokud by tu nehrál. Dále jsme chtěli doplnit defenzivu, což vyústilo v to, že s námi začal trénovat Ondra Karafiát. Toho můžeme považovat za určitého univerzála. Pak jsme také řešili útočníka jiného typu, než ti tři, které máme v kádru teď. Mohu potvrdit, že nejčastěji skloňovaným jménem je Mešanovič, ale to uvidíme až v momentě, kdy bude jasné, že neprodlouží nebo prodlouží smlouvu v Jihlavě," pokračoval na klubovém webu funkcionář ze stadionu U Nisy.

V kádru trenéra Jindřicha Trpišovského jsou stále i sparťané Herolind Shala a Ondřej Švejdík. Letenský tým jim dal povolení se Slovanem trénovat, ale dohoda o pokračování hostování ještě uzavřena nebyla. "Uvidíme na konci týdne. Nezastírám, že to může mít určitou souvislost s případným odchodem Josefa Šurala, ale také nemusí. Jsme rádi, že zatím mužstvo je relativně pohromadě. Hráči, se kterými počítáme pro jaro, tu s námi mohou být v tréninkovém procesu a dále se uvidí. Podle řádů se přestupové okno otevírá 25. ledna," doplnil Nezmar.

Liberecký patriot se vyjádřil také ke dvaatřicetiletému slovenskému útočníkovi Marku Bakošovi, jenž si v podzimní části Synot ligy připsal sedm branek v devíti startech v základní sestavě, což není vůbec špatná vizitka. Bude se s explzeňským střelcem prodlužovat kontrakt, který mu končí za necelých šest měsíců? "S Markem Bakošem se bavíme o dalším působení tady v Liberci a za sebe musím říct, že mám enormní zájem, aby ve Slovanu pokračoval. Smlouva mu končí v červnu a věřím, že i poté bude naším hráčem," uzavřel Nezmar, jehož slova vyšla na stránkách fcslovanliberec.cz.

Srníček se jmenoval jinak, než se psalo! Tisk komolí i jiné tváře