Hipp hodně spoléhá na Kučeru. Čí setrvání by ho potěšilo?

Michal Hipp je třetím jihlavským trenérem za půl roku. Proč se slovenský odborník rozhodl na nabídku celku z Vysočiny kývnout?

Hipp hodně spoléhá na Kučeru. Čí setrvání by ho potěšilo?
Juhar si myslel, že po 4 gólech ve Slavii na něj všude čekají

"Protože se mnou kluboví funkcionáři jednali věcně a otevřeně. Přilákalo mě i prostředí rodinného klubu, který v minulosti vychoval borce typu Gebre Selassieho, Vydry, bratrů Kopicových, Klimenta, Tecla či Rabušice. To svědčí o kvalitní práci," uvedl na stránkách sport.cz bývalý hráč Slavie.

Nikoho takového už ovšem v soudobém týmu nemá. Jak je s kádrem spokojen? "Budu hrozně rád, pokud se vrátí na hostování z Plzně záložník Kučera. Je to borec, na něhož hodně spoléhám. A potěší mě, když zůstane útočník Mešanovič, kolem něhož krouží další kluby," pokračoval na webu sport.cz nový šéf jihlavské lavičky.

A úkol v novém prostředí má více než jasný - udržet Vysočinu v Synot lize. "A je naprosto logický. Vždyť tým dělí od sestupové příčky jediný bodík. Udělám maximum, abychom se co nejdřív dostali v tabulce ze čtrnáctého místa výš," doplnil bývalý trenér slovenské reprezentace či Slovanu Bratislava, který bude spolupracovat i se třemi týmovými nováčky Ladislavem Koutkem, Filipem Novotným a Petrem Hronkem.

S jakou trenjérskou filozofií se svého nového zaměstnavatele pokusí zachránit? "Hru budeme stavět dle typologie dostupných typů hráčů, nikoli naopak. V mé trenérské filozofii je na prvním místě tým, jeho kompaktnost a soudržnost. Tento aspekt se snažím podporovat stejným přístupem ke všem hráčům. Vyžaduji pořádek na hřišti i v kabině. Při hře od hráčů očekávám vyváženost ofenzívy a defenzívy, stejně tak i dodržování taktické disciplíny. V neposlední řadě si dávám pozor na fyzickou přípravu hráčů," uzavřel dvaapadesátiletý Hipp, jehož slova vyšla na fcvysocina.cz.

Která ligová esa mají důvod k obavám o angažmá?