Pět faktů, které zlomily Benítezovi na San Bernabéu vaz

Angažmá Rafaela Beníteze na San Bernabeu je už pár dní minulostí. Post hlavního kouče Realu Madrid přebral Zinedine Zidane, jenž se pokusí královský klub dotáhnout ke kýženým úspěchům. Kterých pět důvodů však stálo za vyhazovem španělského kouče, jehož manželka v létě prohlásila, že jde do Realu uklidit nepořádek po José Mourinhovi?

Pět faktů, které zlomily Benítezovi na San Bernabéu vaz

Nespokojenost s tréninkovými metodami

Od prvního dne bylo jasné, že hvězdy Realu budou mít s autoritativním koučem problémy. Nespokojená byla celá řada hráčů včetně Cristiana Ronalda či Jamese Rodrígueze. Navíc Benítez nebyl typem kouče, co by hráče chválil, což potvrdil i Steven Gerrard, jenž pod španělským trenérem působil v Liverpoolu.
[break]Borci, kterým Mourinho nedal nikdy šanci

Výsledky a výkony

Realu pod vedením Beníteze fanoušci vyčítali nejen předváděnou hru, ale také špatné výsledky. Vždyť bílý balet padl se Sevillou, v El Clásicu dostal od Barcelony potupné čtyři góly a v Lize mistrů málem prohospodařil čtyřbrankový náskok proti ukrajinskému Šachtaru. „Najali jsme ho, aby nám pomohl. Mysleli jsme si, že on je tím správným mužem,“ řekl prezident Realu Florentino Peréz.
[break]Žádané ikony, které ovšem svolení k přestupu nedostanou

El Clásico

Jestli jsou některé výsledky za celou sezonu důležitější než jiné, tak jde o El Clásico. A to na podzim vyznělo jednoznačně pro Barcu, která San Bernabeu vyplenila nevídaným způsobem. Výsledek 4:0 si budou fanoušci obou táborů hodně dlouho pamatovat. Perézovi se například nelíbilo, že Benítez vsadil na Casemira, místo ofenzivnějšího Jamese Rodrígueze.
[break]

Vztah s Ronaldem

Trenér musí být i dobrý psycholog a musí si sednout s největšími hvězdami. V případě Beníteze se minimálně to druhé ale vůbec nepovedlo. Především jeho vztah s Cristianem Ronaldem se propíral neustále. Portugalský kanonýr se totiž netajil tím, že mu nebylo po chuti vyhození Ancelottiho a rovněž několikrát naznačil, že si s Benítezem zrovna dvakrát nepadl do oka.
[break]Nový Real, aneb na kom chce stavět Zidane?

Remíza s Valencií

Posledním hřebíčkem do Benítezovy rakve byla remíza s Valencií na Mestalle. Real sice nehrál špatně, ale když po gólu na 2:1, který dal už v oslabení, po několik desítkách vteřin inkasoval, bylo zle.