Další Nesta, Terry či Ramos? Nejlepší mladí obránci dneška!

Po evropských trávnících běhá celá řádka mladých a talentovaných obránců. Řada z nich je i přes nízký věk již velmi dobře známá široké veřejnosti, jiné to teprve čeká. Kdo tedy patří mezi ty nejlepší mladé defenzivní hráče současnosti? Sportskeeda.com to vidí následovně.

Další Nesta, Terry či Ramos? Nejlepší mladí obránci dneška!
TOP 50 nejhodnotnějších fotbalistů dle současného trhu

Hector Bellerin (Arsenal)

Odchovanec slavné barcelonské akademie La Masia předvádí po přestupu do londýnského Arsenalu v poslední době velmi solidní výkony. Na Emirates Stadium působí již od svých šestnácti let a za tu dobu se stal plnohodnotným členem základní sestavy. Navíc je to jeden z nejrychlejších hráčů celé Premier League.
[break]

Raphael Varane (Real Madrid)

Jméno francouzského reprezentanta je známo i lidem, kteří se o sport až tak moc nezajímají. Ačkoli je mu teprve dvaadvacet let, už má na svém kontě spoustu odehraných zápasů za bílý balet i národní tým. Někdy je až s podivem, že nedostává přednost v sestavě před stárnoucím Pepem.
[break]Juhar si myslel, že po 4 gólech ve Slavii na něj všude čekají

Sven Van Beek (Feyenoord)

V šestnácti letech málem skončil s fotbalem. Naštěstí tak neučinil a o pět let později už válí v dresu slavného Feyenoordu. Pod trenérem Ronaldem Koemanem se vyhrál ve velmi kvalitního obránce, kterého lákají kluby z Premier League.
[break]

Marquinhos (PSG)

Brazilský stoper, jenž ovšem v konkurenci Thiaga Silvy a Davida Luize nedostává v dresu Paris St. Germain tolik prostoru, kolik by si představoval. I proto se mluví o jeho lednovém přestupu. Mezi jeho velké přednosti patří rychlost a přehled.
[break]Žádané ikony, které ovšem svolení k přestupu nedostanou

Jose Maria Gimenez (Atlético Madrid)

Pokud zůstane věrný Rojiblancos může z něho být jednou kapitán jako Diego Godín. Ve dvaceti letech před sebou má zářnou budoucnost. Perfektně umí číst hru, jeho defenzivní zákroky začínají být pověstné.
[break]Která ligová esa mají důvod k obavám o angažmá?

Aymeric Laporte (Bilbao)

Důvodů, proč se Real Madrid, Barcelon a přední kluby z Premier League zajímají o jedenadvacetiletého obránce Aymerica Laporteho je mnoho. Například ve finále Španělského poháru si dokázal pohlídat hvězdného Lionela Messiho, což mluví samo za sebe.