Letenský navrátilec Jánoš: Tuhle šanci chci chytit za pačesy

Všichni kmenoví hráči Sparty, kteří odešli z Letné v létě na hostování, zůstanou na stejném místě i v jarní části. Až na jednu výjimku, kterou je třiadvacetiletý univerzál a odchovanec klubu Adam Jánoš, jenž si na podzim připsal na Vysočině jedenáct startů.

Letenský navrátilec Jánoš: Tuhle šanci chci chytit za pačesy
Slavia ho chtěla vždy, Jablonec odmítá...přednost mají Ševci!

"Potěšilo mě to. V Jihlavě mi podzim moc nevyšel, a tak tuhle šanci vítám o to víc. Chci ji chytit za pačesy. Jsem rád za to, že jsem dostal příležitost vrátit se, chci se s tím poprat. Teď budu naplno trénovat, abych ukázal co ve mně je a buď to vyjde, nebo ne," pronesl svěřenec trenéra Zdeňka Ščasného na stránkách sprta.cz.

Jakožto hráč ročníku ´92 má v šatně několik známých. S Ladislavem Krejčím či Jakubem Brabcem ostatně byl i na mistrovství Evropy do jednadvaceti let. "Tohle je na tom skvělé, parta je tady totiž vynikající. Vždycky mě to tu strhne, trávíme spolu hodně času. Je to tu pecka," doplnil mladík.

Trenér s ním počítá jako s možnou alternací na posty defenzivního středopolaře či pravého zadáka. Sám Jánošmá blíž k první úloze. "S tím jsem sem i šel. Je samozřejmě jasné, že post defenzivního záložníka je pro mě priorita, ale i na pozici obránce jsem připravený. Vlastně už v minulé sezoně jsem to tu na postu pravého beka zkoušel za trenéra Lavičky," pokračoval spoluhráč Matějovského, Krejčího, Váchy a spol.

Která ligová esa mají důvod k obavám o angažmá?