Hušbauer: Když chci ve Slavii uspět, musím znát její minulost

Tento týden měl v pražském kině Světozor premiéru nový dokumentární film "Věčná Slavia", ve kterém se objevuje kromě Vladimíra Šmicera také Luděk Munzar, Josef Laufer či Vladimír Menšík.

Hušbauer: Když chci ve Slavii uspět, musím znát její minulost
TOP 50 nejhodnotnějších fotbalistů dle současného trhu

V hledišti nechyběl mezi sešívanými odchovanci Janem Mikulou, Josefem Bazalem či Tomášem Jablonským ani Josef Hušbauer, jenž přišel do Edenu před pár týdny z konkurenční Sparty.

"Když chci být ve Slavii úspěšný, je dobré znát i její minulost," pronesl webem iSport.cz citovaný středopolař s minulostí v Příbrami, Baníku, Viktorii Žižkov či Cagliari, jenž tím udělal krok směrem ke slávistickým fanouškům.

Práce režisérky a scénáristky v jedné osobě Jany Škopkové ho zaujala. "Jsem rád, že jsem film viděl. Moc jsem slávistickou historii neznal, ale vím, že je hodně podobná té sparťanské. Byli to velcí rivalové, soupeři, kteří si brali navzájem tituly," pokračoval nový spoluhráč Berkovce, Latky, Škody a spol, jehož slova publikoval Deník Sport.

A jakého poučení se pětadvacetiletý středopolař dočkal? "Nevěděl jsem úplné začátky Slavie, že to byl literární a řečnický spolek. A pak jsem nevěděl, že také hrála na Letné, že tam byla dřív než Sparta," zakončil webem isport.blesk.cz citovaný Hušbauer.

V Liberci čekají na krok Mešanoviče. Co smlouva pro Bakoše?