V lednu raději ne, aneb 3 nejhorší přestupy posledních let...

V zimě se většinou ty největší přestupy neupečou, protože kluby už mají rozjeté soutěže, leckde nemají ani přestávku a čas na zabudování nové posily do kádru tak prakticky žádný není. Navíc špičkové kluby v drtivé většině nemohou zapsat nové akvizice na soupisku pro evropské poháry, protože řada borců na podzim nastoupila za jiné kluby. I proto se lednové transfery často nevydaří podle představ. Které však byly ty nejhorší za posledních pár let?

V lednu raději ne, aneb 3 nejhorší přestupy posledních let...
TOP 5 hráčů Chelsea, kteří válí na hostování

Andy Carroll

Když anglický útočník přestupoval z Newcastlu do Liverpoolu za 35 milionů liber, očekávaly se od něj na Anfield Road velké věci. Místo toho však přišlo pořádné rozčarování, protože jeho styl do hry Reds vůbec nezapadal a následně přišlo i zranění.
[break]

Fernando Torres

Synonymem pro neúspěšný přestup je transfer Fernanda Torrese z Liverpoolu do Chelsea. Španělský forvard měl pomoci na hrotu útoku Blues, kam přišel za rekordní sumu 50 milionů liber, ale nakonec bylo vše jinak. Většinu svého angažmá na Stamford Bridge se trápil. Přitom v Liverpoolu válel, když dosáhl na metu padesáti vstřelených branek nejrychleji v historii klubu. V modrém dresu však na první zásah čekal dlouhých třináct zápasů a ani poté to nebylo o moc lepší.
[break]Elitní výběr anglické Premier League podle Ronaldinha

Juan Cuadrado

V dresu kolumbijské reprezentace se parádně předvedl na předloňském světovém šampionátu a dařilo se mu i v dresu Fiorentiny. I proto si ho vyhlédl manažer Chelsea José Mourinho, který byl ochoten na něj několik měsíců počkat. Před rokem se mu přání splnilo a Cuadrado přestoupil. Na křídle londýnského celku ale prakticky skoro nic neodehrál a po půl roce se stěhoval na hostování do Juventusu.