Slavia oznámila příchod Pavlenky a Mešanoviče, Švec mizí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Slavia ve čtvrtek oznámila příchod dalších dvou hráčů. Brankáře Jiřího Pavlenky z Baníku Ostrava a útočníka Murise Mešanoviče z Vysočiny Jihlava. Jaroslav Tvrdík věří, že bude v Edenu stoupat počet českých reprezentantů.

Slavia oznámila příchod Pavlenky a Mešanoviče, Švec mizí
Mešanovič chce jít do Edenu

Pavlenka je zimní posilou číslo 5. "Vzhledem k tomu, že Jiří Pavlenka dlouhodobě projevoval o přestup do jiného klubu zájem, a ten byl v tomto přestupním období ze strany Slavie opravdu enormní, rozhodli jsme se jej uvolnit a umožnit mu další významný krok v jeho hráčském rozvoji. Jirkovi za vše, co pro klub na sportovním poli vykonal, děkujeme a přejeme mu do dalších let jen to nejlepší ve fotbalovém i osobním životě," zaznělo v oficiálním stanovisku ostravského celku na stránkách fcb.cz.

Mešanovič akvizicí s pořadovým číslem 6. "Už jsem se Slavií domluvený. Lákalo mě to, že je to velký klub, který má velké ambice. To bylo asi nejdůležitější. Chci se ve své kariéře posunout. Uvidíme, jestli jsem si vybral dobře. Rozhodlo to, že mě Slavia chtěla asi nejvíc. Konkurence určitě bude. Vím, že jsou tam noví majitelé a chtějí klub posunout tam, kde byla dřív. Chtějí udělat dobrý mančaft. A tak se snaží nakoupit co nejvíce hráčů, kteří jsou kvalitní. Ale že bych se něčeho bál, to ne. Chci se ukázat, tvrdě pracovat a uvidíme, jestli to bude stačit," pronesl bosenský hráč, jehož slova zazněla na stránkách idnes.cz.

Ani to by ještě v Edenu nemuselo být všechno. Ve čtvrtek čeká slávistické vedení finální jednání s Josefem Šuralem a Šimáně i Tvrdík hovořili optimisticky o nadstandardní nabídce. Představitelé slavného "S" jsou v kontaktu i s Dušanem Šventem. Pakliže by slovenský reprezentant z Kolína nad Rýnem nedorazil už v zimě, tak se vrátí do svého bývalého klubu v létě. A jednání probíhají i s jedním mladým hráčem ze slovenské Fortuna ligy. Podle všeho se jedná o dvacetiletého záložníka Trenčína Matúše Bera.

Pokud jde o odchody, univerzál Michal Švec dostal povolení trénovat s Bohemians 1905. Do Ďolíčku zamíří na hostování. "K dalšímu zúžení dojde před soustředěním v Nymburce, poslední přijde před soustředěním ve Španělsku," uvedl na tiskové konferenci sportovní ředitel Josef Jinoch, jehož kolegové prozradili, že z Jablonce nepřijde do Vršovic ani Greguš, ani Pospíšil, ani Tecl.

Kromě Šventa ve hře i Zeman!


Kam Hašek doporučil Dovalila, že kvůli nové práci opustí Slavii?