Pevnost české obrany prověří ve Stockholmu Zlatan a spol.

Kontinentální šampionát ve Francii se přibližuje. Česká reprezentace se na něj začne připravovat dvěma březnovými duely se Skotskem a Švédskem.

Pevnost české obrany prověří ve Stockholmu Zlatan a spol.
Repre vyhrála mezinárodní turnaj v Rakousku i s pěti nováčky

S ostrovním výběrem se Suchý, Skalák, Čech a spol. utkají ve čtvrtek 24. března buď v Edenu, nebo na Letné a severský protivník si aktuálně šestadvacátý tým žebříčku FIFA pozval na úterý 29. března do Stockholmu.

Za posledních dvaadvacet let se Češi utkali se Skoty šestkrát a poraženi odešli pouze jednou. "Hledali jsme soupeře, kteří nás prověří před mistrovstvím Evropy. Březnový dvojzápas je poslední zkouškou před závěrečným soustředěním v Rakousku a Skotsko i Švédsko mají kvalitu. Budou to velmi dobré testy se vším všudy. Švédsko zase bude startovat na mistrovství Evropy, což jasně vypovídá o jeho síle," citoval server fotbal.cz slova kouče Pavla Vrby, jehož svěřenci tak půjdou na Zlatana Ibrahimoviče a spol.

Ten už nehodlá příliš experimentovat a rád by se zaměřil hlavně na sehrání stávajícího kádru. "Určitě už nepovoláme nějakých čtyři pět nových hráčů. Zároveň neříkám, že v nominaci nemůže být někdo, kdo překvapí na začátku jarní sezóny. Ale nebude to o zkoušení spousty hráčů, chceme mužstvo spíš stabilizovat s výhledem pro Euro," pokračoval explzeňský kormidelník, jehož slova vyšla na portálu fotbal.cz.

Na přelomu května a června pak sehrají Češi ještě nejméně jeden přípravný duel. Generálka na Euro pak proběhne týden před mistrovstvím Evropy na domácí půdě.

TOP 50 nejhodnotnějších hráčů na současném trhu