Deset nejhodnotnějších hráčů současné Premier League

Anglická Premier League je mnohými považována za vůbec nejlepší soutěž světa, kde se nachází spousta špičkových borců. S tím jsou spojené obrovské finanční možnosti klubů, které si mohou dovolit kupovat hvězdy a platit jim lukrativní smlouvy. Jak tedy vypadá žebříček deset nejhodnotnějších hráčů?

Deset nejhodnotnějších hráčů současné Premier League
TOP 5 nejlépe střílejících obran Premier League

Diego Costa – 48 milionů liber

Útočník londýnské Chelsea nezažívá zrovna ideální sezonu. Blues se nedaří a nezáří ani Costa, který na sebe upozorňuje spíše disciplinárními prohřešky.

Romelu Lukaku – 50 milionů liber

Jedna z nejrychleji stoupajících hvězd soutěže je belgický snajpr Lukaku. Po přestupu do Evertonu se mu daří. Navíc se stal čtvrtým nejmladším hráčem, který překonal hranici padesáti branek.

Philippe Coutinho – 53,5 milionu liber

Záložník Liverpoolu sice nedává zrovna velké množství branek, přesto je pro Reds velmi důležitým, takřka nepostradatelným hráčem.

[break]
Jak začal fotbalový rok 2016? Pět největších šoků a překvapení

Kevin De Bruyne – 53,5 milionu liber

Letní posila Manchesteru City má po příchodu z Wolfsburgu na svém kontě už deset gólů a osm asistencí v pětadvaceti soutěžních zápasech, což je na záložníka velmi solidní vizitka.

Anthony Martial – 57 milionů liber

Jeden z největších talentů v Anglii přišel do Premier League v létě. Zatím se mu příliš nedaří, ale to se dá říci o rudých ďáblech celkově.

Alexis Sánchez – 60 milionů liber

Pokud je zdravý, patří chilský reprezentant mezi nejlepší střelce soutěže. Zásadní je v jeho případě ovšem slovíčko „pokud“.

[break]

Sergio Agüero – 60,2 miliony liber

V poslední době se potýkal se zraněními, ale jeho pětigólové představení proti Newcastlu dalo na všechny strasti zapomenout.

Raheem Sterling – 65,8 milionů liber

V případě mladého anglického reprezentanta se vedení Citizens pořádně pláclo přes kapsu, aby ho z Liverpoolu přivedlo. Až čas ukáže, o jak dobrou investici šlo.

Harry Kane – 66,9 milionů liber

Ačkoli není zdaleka nejkvalitnějším hráčem v tomto výběru, vzhledem k věku je jeho cena takřka astronomická. Toho si jsou v Tottenhamu moc dobře vědomi...

Eden Hazard – 95,7 milionů liber

Jednoznačně nejdražším hráčem, který pobíhá po anglických trávnících je další Belgičan ve výběru Eden Hazard. Opora Chelsea dotáhla loni Chelsea k titulu a letos se mluví o jeho možné výměně do Realu Madrid za Garetha Balea.