Hušbauer: Patřil jsem mezi ty, které Ščasný podržel méně

Pětadvacetiletý středopolař s devíti mezinárodním starty za českou reprezentaci Josef Hušbauer už neobléká rudý, nýbrž sešívaný trikot. Do Edenu přišel na přání trenéra Dušana Uhrina, který chce do budoucna od své záložní řady více branek. Ohlasy z první tiskové konference bývalého hráče Žižkova, Příbrami, Ostravy či Cagliari v novém působišti přinesl server idnes.cz.

Hušbauer: Patřil jsem mezi ty, které Ščasný podržel méně
Slavia oznámila příchod Pavlenky a Mešanoviče, Švec mizí

O tom, kdy zjistil, že se s ním na Letné nepočítá...


"Když jsem se zeptal, jak to se mnou ve Spartě vypadá, dali mi svolení, že si můžu něco najít. V derby na Slavii mě trenér Ščasný sundal o poločase, pak už jsem moc nehrál, takže bylo jasné, že se mnou tolik nepočítá. Dá se říct, že se to po derby zlomilo. Už jsem cítil, že to není takové, jaké by to mělo být. Podzim určitě nebyl ideální, když jsem přišel z Itálie, čekal jsem, že dostanu víc šancí. Když jsem jí dostal, nemyslím si, že bych odehrál extra špatné zápasy. Sám pan Ščasný říkal, že každý trenér má své hráče: některé podrží víc, některé méně. Já patřil mezi ty, které podržel méně. Myslím, že mě občas nemusel sundávat ze hřiště. Ale to je věc trenéra, on se tak rozhodl. Mrzí mě, že to skončilo takhle. Když jsem se vracel z Itálie, představoval jsem si to jinak, že ve Spartě vydržím delší dobu. Ale to je fotbalový život: já chci hrát a ve Spartě mi to nebylo umožněno."

O první reakci poté, co se mu Slavia ozvala...


"V první chvíli jsem si musel zjistit situaci, jaká ve Slavie je. A taky, jaká je má situace ve Spartě. Tam se se mnou nepočítalo, nebo jo, ale ne do základní sestavy. Nedostal bych takovou šanci, jakou bych si představoval. Slavia má velké ambice, je nahoře, já chci hrát taky nahoře, nebylo co řešit. Věděl jsem, že to po tomhle přestupu budu mít asi těžší u sparťanských fanoušků, ale doufám, že jsem se rozhodl dobře. Kdybych se toho bál, tak tady nejsem. Určitě to nebyla jednoduchá situace, přemýšlel jsem nad tím, ale když mi ve Slavii řekli své plány, že chtějí hrát o Evropu, ani jsem jinam jít nemohl. Kdyby tady nebyly ambice, tak bych ve Slavii nebyl. A ty ambice jsou oprávněné. Je to klub, který do velké české trojky patří. Navíc jsem rád, že zůstávám v Praze. Z mého pohledu nebylo co řešit.

O důvěře od nového trenéra Dušana Uhrina...


"Je to jinak. Trenér Uhrin je víc komunikativní, cítím důvěru, teď bude záležet jen na mých výkonech. Je jasné, že když budu hrát čtyřikrát špatně, tak mě asi těžko podrží. Když ale hráč ví, že má nějakou podporu, hraje se mu lépe. Jestli se to bude stavět na mně, to nevím, ale cítím důvěru. Doufám, že ji využiju.

Kam Hašek doporučil Dovalila, že kvůli nové práci opustí Slavii?